Апартаменти для корів: ірландець побудував інноваційну ферму (фото)

Peter та Jenny Young подружжя фермерів. Аби розвивати органічне підприємство фермери виграли грант TAMS та збудували модернізований комплекс, з 24 апартаментів для корів. Загальна вартість будівництва становить 280 тисяч євро, пише “Агро-Центр”.

Свою ферму Castlefarm подружжя заснувало ще у 2004 році. Тоді господарство налічувало 65 корів, що доїлися за допомогою звичайної системи, та мало невеликий обробіток ґрунту. Але від самого початку фермери активно шукали варіанти майбутнього розвитку свого господарства.

Вигідний бізнес: сім’я покинула Київ, щоб робити сири (фото)

Страусина ферма в Україні: екзотика чи прибутковий бізнес?

До процесу органічного виробництва господарство долучилося у 2006 році, а повного органічного статусу досягло у 2008 р. Загальна площа оброблюваної площі зросла з 72 до 108 гектарів. Сьогодні на фермі вже 170 корів та телиць, і саме зараз тут активно відбувається процес отелення.

Петер розповідає, що для отримання гранту на цільову схему модернізації сільського господарства (TAMS) в Ірландії потрібно немало часу:

“Я сам подав заявку на участь; це хороша система – крок за кроком, і це реально зробити. Однак не думайте, що якщо ви подастеся на програму сьогодні, то ви отримаєте її завтра”.

Ціни на свинину в Україні вищі ніж в Євросоюзі

Сучасний комплекс для корів оснащений сучасною технікою, зокрема: підйомні важелі – ліфт для запуску, легкі кластери, система промивання лінії, пристрої для подачі пакетів, вакуумний насос зі змінною швидкістю, насос для молока зі змінною швидкістю, система автоматичного складання Alfco, зафіксована ванна для ніг, бункер для кормів на 15 т, бак для молока Packo об’ємом 21 500 л.

В Україні рекордно скоротилося поголів’я ВРХ

Окрім значного технічного оснащення, комплекс ще й гарно оформлений: з великою кількістю мансардних вікон, розташованих упродовж усього блока, внутрішня частина пофарбована в білий колір.

Окрім ферми, подружжя Youngs також керує фермерським магазином на холдингу Kildare, де продаються органічні продукти, зокрема мед і крупа, овес, які також виробляються на їхній фермі.

Тернопільщина може стати “равликовою столицею”

Джерело: news.agro-center.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *