Ціни на молоко в Україні досягли 10-річного максимуму

Джерело фото: BBC

Ціни на молоко-сировину в Україні у другому півріччі 2023 року суттєво зросли як у гривневому вираженні, так і у перерахунку на євро.

Про це говориться у повідомленні Спілки молочних підприємств України.

Так, у грудні ціни перевищили рівень у 15 грн/кг, тоді як ще у липні складали в середньому 11,6 грн/кг, тобто відбулося зростання на 30%.

«Грудневий рівень ціни молока-сировини в Україні у перерахунку на євро та з урахуванням середньоєвропейських базисів постачання (€41,4/100 кг) є найвищим, як мінімум, за останні 10 років. Ціна вище €40/100 кг (а саме €40,7/100 кг) спостерігалась в Україні за цей період лише одного разу — у листопаді 2021 року, і це було наслідком значної ревальвації гривні у другій половині 2021 року», — уточнили фахівці.

У 2023 році відповідний рівень ціни було також досягнуто у листопаді, проте у грудні 2023 року, на відміну від ситуації дворічної давнини, ціни продовжили своє зростання (ще +2%), сягнувши історичного максимуму, зауважили у спілці.

«Як наслідок, різниця між рівнем цін в Україні та країнах ЄС протягом року постійно скорочувалася. Якщо у квітні-травні ціна молока-сировини в Україні становила 70% від середнього показника по ЄС та, зокрема, Польщі, то із жовтня вона складає вже близько 90% і постійно скорочується», — говориться у повідомленні.

Як зазначають експерти, це негативно впливає на цінову доступність молокопродуктів вітчизняного виробництва, а отже й на їхню конкурентоспроможність, а також на рівень витрат населення на цей вид харчових продуктів.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *