Держпродспоживслужба: в Україні — високий ризик занесення пташиного грипу

Джерело фото: consumer.gov.ua

Держпродспоживслужба: в Україні — високий ризик занесення пташиного грипу

Тваринництво
04 жовтня 2021.
17:26

288

Епізоотична ситуація щодо грипу птиці в останні роки ускладнилась у Європі. Спалахи захворювання реєструються у переважній більшості країн, у тому числі, тих, що межують з Україною.

Про це йдеться у повідомленні Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

«На сьогоднішній день наша країна є вільною від грипу птиці, проте ризики занесення грипу птиці в Україну є особливо високими в період осінньої міграції птахів. Найвищі ризики загострення епізоотичної ситуації існуватимуть протягом наступних трьох місяців — у жовтні, листопаді та грудні», — попереджають у відомстві.

Держпродспоживслужба нагадує, що найбільш ефективними заходами, спрямованими на мінімізацію ризиків поширення грипу птиці в Україні є дотримання вимог біобезпеки, як в комерційних господарствах, так і в особистих селянських господарствах, та у випадку захворювання — своєчасне реагування та здійснення заходів з локалізації та ліквідації захворювання.

На сьогодні ДПСС впроваджено багаторівневу систему контролю за грипом птиці, яка базується на:

функціюванні системи раннього оповіщення про підозру захворювання та реалізації програм моніторингу (активного та пасивного спостереження) за захворюванням на території країни;

функціюванні мережі акредитованих лабораторій, які здатні забезпечити своєчасну діагностику захворювання;

контролі за дотриманням вимог біобезпеки;

введенні обмежень/заборон при ввезенні живих тварин, репродуктивного матеріалу з території країн, зон, де реєструються найбільш небезпечні захворювання тварин;

контролі на державному кордоні (контроль ввезення вантажів з боку регіональних служб державного ветеринарно-санітарного контролю на кордоні та транспорті).

Також зазначається, що останні повідомлення у ЗМІ про загибель диких перелітних птиць на території узбережжя озера Сиваш в районі Арабатської стрілки не підтвердилися.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *