Експерт: Прибутковість молока зростає, але до рівня минулого року ще далеко

Експерт: Прибутковість молока зростає, але до рівня минулого року ще далеко

Тваринництво

04 грудня 2018.
14:23

235

Український молочний індекс (УМІ)  третій місяць поспіль демонструє впевнений ріст на фоні падіння світових молочних індексів. В листопаді 2018 УМІ зріс на 8,4%, а за три місяці — вже на 28,5%.

Про це Андрій Ярмак, економіст FAO повідоми в на своїй сторінці у Facebook.

«Відмінність зростання УМІ в листопаді від попередніх двох місяців полягала в тому, що цим разом зростання відбувалося, передусім, завдяки зростанню закупівельної ціни на молоко, а в попередніх місяцях — за рахунок здешевлення кормового раціону. Хоча в листопаді раціон знову подешевшав на півтора відсотки. Взагалі зростання на 8,4% в листопаді 2018 було трошки кращим, ніж рік тому, але досить стандартним для цього місяця року». — пише Андрій Ярмак.

Отже, на його думку, виробникам ніяк не вдається позбавитися сезонності.

«Фактично взимку переробники змушені піднімати ціну, відчуваючи дефіцит сировини, навіть коли міжнародні ринки падають. А це означає, що системні експортери, якщо вони мають контракти, фактично взимку можуть працювати без прибутку», — пояснив експерт.

Ярмак навів приклад: якщо взяти листопад 2018 року, то на світовому ринку відбувалося зниження цін на всі основні товари. Найбільше — майже на 12% подешевшало масло, що є рушієм нашого молочного експорту зараз. Ціни на сир впали на 4,5%, а на білок — майже на 1%.

«Повертаючись до УМІ відмічу, що попри зростання протягом останніх трьох місяців, УМІ в листопаді 2018 все ще був на 13,2% нижчим, ніж в листопаді 2017 року і на 10,3% нижчим, ніж в середньому за останні сім років для цього місяця. Крім того, загальний УМІ за 11 місяців 2018 року був нижчим за минулорічний на 14,4% та меншим за середній на 7,4%». — зазначає економіст ФАО.

Отже, не зважаючи на зростання УМІ протягом останніх місяців, поточний рік точно не буде дуже прибутковим для виробників молока, вважає експерт.

«В грудні УМІ, як правило, зростає на 3−5%. Якщо ж врахувати тенденції світового ринку, то, цілком можливо, що в поточному році суттєвих причин для його зростання буде менше», — додав Ярмак.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *