Експорт молочної продукції у червні зріс на третину

Позитивне зростання українського експорту молока та молочних товарів продовжувало спостерігатися у червні.

Про це говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Загалом за останній місяць було експортовано 9,3 тис. т молочних товарів, що на 32% більше, ніж у травні. А саме:

  • молоко та вершки незгущені — 2,7 тис. т (більше на 17%);
  • молоко та вершки згущені — 3,3 тис. т (на 71%);
  • маслянка, коагульовані молоко та вершки, йогурт, кефір — 239 т ( на 2%);
  • молочна сироватка — 1,5 тис. т ( на 16%);
  • масло вершкове — 897 т (на 12%);
  • всі види сирів і кисломолочний сир — 563 т (на 35%).

Найбільшими країнами-імпортерами були: Польща, Молдова, Литва.

При цьому сумарно за квітень, травень та червень обсяг експорту молокопродуктів склав 21,9 тис. т, що всього лише на 3% менше, ніж в аналогічний період минулого року.

Щодо імпорту молочних продуктів, то наразі спостерігається нарощування обсягів лише серед сирів усіх видів. За червень було ввезено 3,6 тис. т, а це на 59% більше, ніж у травні та на 6% більше, ніж у червні 2021 року. 

«Це в свою чергу підтримує ціни на внутрішньому ринку, але й водночас шкодить українському виробнику, оскільки наразі спостерігається зменшення споживацького попиту на сири. Однією з причин цього є досить висока ціна: виробники в гуртовій торгівлі не готові віддавати традиційні сорти дешевше, а з націнкою мереж сир стає недоступним для багатьох споживачів», — пояснюють в УКАБ.

У той же час кілограм молока екстра ґатунку переробники купують в діапазоні 10,70-10,85 грн без ПДВ (залежно від регіону), молоко вищого ґатунку — 10,54-10,69 грн без ПДВ (залежно від регіону). Щодо закупівельних цін на сире молоко у переробних підприємствах, то вони залишаються вже другий місяць майже без змін.

На європейському ринку ситуація трохи відрізняється: в найбільших європейських країнах-виробниках молока закупівельні ціни не залишаються на місці. За останні 2 місяці вони зміцнилися та становлять: Польща — 47,37 євро/100 кг (більше на 5%); Нідерланди — 53,52 євро/100 кг (на 10%); Франція — 45,08 євро/100 кг (на 6%); Німеччина — 50,10 євро/100 кг (на 3%).

«Україна має деяку перевагу — низькі ціни на корми стримують ріст собівартості молока, що робить українську продукцію конкурентною на зовнішньому ринку», — вважають в УКАБ.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *