Квота на курятину на 20% менша, ніж обсяги торішнього експорту до ЄС

Обсяги експорту м’яса птиці до Євросоюзу знизяться порівняно з 2023 роком внаслідок ухвалення урядом обмежень щодо експорту цієї продукції.

Таку думку висловив виконавчий директор асоціації «Союз птахівників України» Сергій Карпенко у колонці на АgroTimes.

«Тепер експортери поступово переналаштовуватимуться на інші ринки, можливо, дехто перегляне виробничі плани на цей рік», — зазначив він.

Тим часом внутрішній ринок не відчує суттєвого впливу через таке обмеження, якщо обсяги експорту м’яса птиці триматимуться на середньомісячному рівні 2024 року.

Сергій Карпенко уточнив, що розмір квоти на цей рік орієнтовно менший на 20%, як порівняти з торішнім обсягом експорту м’яса птиці до країн ЄС.

«За два роки лібералізації торгівлі право експорту до країн ЄС отримали 7 компаній, які інвестували мільйони доларів у виробничі потужності й мали наміри нарощувати обсяги продажів до Євросоюзу. Через квотування цим планам не збутися. Прогнозовано експортери працюватимуть із меншою прибутковістю, а країна недоотримає валютних надходжень», — зауважив він.

Сергій Карпенко висловив сподівання, що такі заходи обмеження дозволять продемонструвати європейським партнерам надійність і прогнозованість постачань м’яса птиці й готових продуктів із нього до країн ЄС, а також матимуть позитивний вплив на переговори щодо лібералізації торгівлі між Україною та ЄС.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *