Населення найбільших молочних регіонів скорочує виробництво

Населення найбільших молочних регіонів скорочує виробництво

Тваринництво
27 серпня 2021.
18:00

1098

Виробництво молока усіх видів в Україні за підсумками семи місяців поточного року скоротилося на 6% та склало 5,19 млн т. Зростання офіційна статистика відмітила лише у Хмельницькій області — 388,8 тис. т (+1%).

Про це розповіла аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька, повідомляє АВМ.

«Промисловий сектор за проаналізований період забезпечив 1,62 млн т молока-сировини, що на 1,1% менше, ніж у 2020 р. Найбільший приріст виробництва відмічають у Тернопільській (68,3 тис. т; +13,5%), Херсонській (29,1 тис. т; +7,8%) та Хмельницькій (111,9 тис. т; +6,6%) областях», — зазначила вона.

Присадибний сектор, за даними експерта, скоротив виробництво на 8,1% — до 3,57 млн т.

«Нехарактерним є те, що суттєво почали скорочувати виробництво молока домогосподарства найбільших молочних регіонів. Якщо раніше основне скорочення припадало на окуповані території та захід, то тепер це Вінниччина (-13,2%; 264,8 тис. т), Чернігівщина (-14%; 115,2 тис. т), Харківщина (-19,2%; 117,2 тис. т)», — додала Лінецька.

Експертка зазначає, що скорочення виробництва молока наразі має і сезонний характер, це у свою чергу впливає на зростання закупівельних цін на внутрішньому ринку, незважаючи на тенденції світового ринку. У світі індикативна ціна на молоко опускається з квітня, проте на фоні затяжних літніх пожеж у низці європейських країн ця ситуація може скоро змінитися.

«У третьому кварталі варто очікувати скорочення виробництва молока в межах сезонних коливань. Виходячи зі статистики поголів’я, яка декілька місяців показує стабільність, галузь намітила курс на стабілізацію», — підсумувала Лінецька.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *