Обсяг реалізації свиней на забій зріс

Середня ціна закупівлі свинини у квітні склала 62,3 грн/кг з ПДВ, або $1,58 у валютному еквіваленті. Це на 1,2%, або 0,75 грн/кг вище, ніж у березні, проте на 22,1%, або 17,7 грн/кг поступається показнику відповідного місяця минулого року.

Про це говориться у повідомленні Асоціації свинарів України.

«Котируванням на ринку живця не вдалося втримати позитивний напрям руху впродовж усього квітня. Хоча на початку місяця позитивна цінова динаміка забезпечила незначне позитивне відхилення середнього показника за квітень, за два тижня до Великодня ціни «збилися» з висхідного курсу.

Основною причиною нетипової цінової динаміки оператори ринку вважають підвищену пропозицію живця свиней напередодні свят, зокрема тварин з масою, що перевищує стандартні забійні кондиції. Пропозиція таких тварин істотно перевищує потреби та можливості реалізації відповідної продукції на ярмарках, ринках і базарах. Це змушує відгодівельників пропонувати нижчі за ринкові ціни, а можливість закупити дешевшу сировину створює додатковий тиск на ціну кондиційної свинини», — пояснили в об’єднанні.

За попередніми даними, чисельність промислового свинопоголів’я на початок квітня склала 3,69 млн голів, що на 16% перевищує показник початку другого кварталу 2023 року та складає 67,7% від загальної кількості свиней в Україні.

Обсяг реалізованої на забій свинини за усіма категоріями господарств за січень-березень 2024 року склав 243,8 тис. т живою масою (+2% порівняно з показником за перший квартал 2023 року), з них сільськогосподарськими підприємствами — 140,2 тис. т (+5,5% відповідно).

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *