Пасічники страхуватимуть бджіл

Пасічники страхуватимуть бджіл

Тваринництво
07 січня 2019.
12:00

1559

З березня 2019 року бджолярам можна буде укладати договори страхування бджіл. Послуги страхування ризиків надасть СК «Брокбізнес».

Про це повідомив віце-президент Спілки пасічників України Денис Солдатов під час IX з’їзду спілки.

«На підготовку пішло майже три роки, зараз юристи допрацьовують договір і уточнюють деталі. Пасічник сам зможе призначати страхову виплату: тисячу гривень, дві, три або п’ять — скільки він вважатиме за потрібне. Від цього залежить вартість платежу за бджолосім«ю, але в середньому 6,1-6,2% від страхової суми, плюс ще 2% франшизи. При цьому страхова компанія залишає за собою право з того, хто завдав шкоди, стягнути на свою користь збитки від отруєння бджіл. Тобто страховики будуть працювати на боці бджолярів», — зазначає Денис Солдатов.

За його словами, пасічники можуть скористатися послугами страхування, а відповідно і виплатами в разі настання страхового випадку, лише за умови офіційної реєстрації пасіки, а також постійної комунікації з місцевими аграріями.

Як приклад Денис Солдатов навів досвід пасічників Харківської області, де вже налагоджена їхня взаємодія з держадміністрацією, Держпродспоживслужбою, Асоціацією фермерів та приватних землевласників.  

«Така співпраця вже продемонструвала результати. В 2018 році всі отруєння бджіл в регіоні відбулися у бджолярів, які не входять до Спілки пасічників», — уточнив Денис Солдатов.

Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *