Главная / ТВАРИННИЦТВО / Поголів’я «індустріальних» свиней вийшло на рівень 2017 року

Поголів’я «індустріальних» свиней вийшло на рівень 2017 року

Поголів’я «індустріальних» свиней вийшло на рівень 2017 року

Тваринництво
18 квітня 2019.
17:22

104

Чисельність свиней у сільськогосподарських підприємствах України станом на 1 квітня становила 3,53 млн голів. За рік промислові свиногосподарства збільшили поголів’я на 5%.

Про це свідчать дані Державної служби статистики, повідомляє Асоціація свинарів України.

«Найпомітніша позитивна динаміка відбулася саме протягом першого кварталу 2019-го, адже другу чверть року вітчизняні свиногосподарства починають з поголів’ям, що на 4,6% чи на 150 тис. гол. більше ніж на початку року», — коментують в асоціації.

Аналітики АСУ зазначають, що така позитивна динаміка дозволила компенсувати скорочення кількості свиней у присадибному секторі.

«Число утримуваних свиней у господарствах населення продовжує скорочуватись. Так, рік тому кількість свиней на присадибних ділянках була на 4% чи на 119 тис. гол. більшою, зараз — 2,63 млн голів. Втім, таке відхилення «перекрило» нарощування поголів’я у промисловому свинарстві, яке спостерігається у 2/3 регіонів України. Тож на початку другого кварталу число «індустріальних» свиней в Україні відновилося до рівня 2017-го року», — додають в асоціації.

Позитивні зміни, відповідно, торкнулися і внутрішньої пропозиції живця з боку промислових виробників свинини. Так, дані офіційної статистики свідчать, що протягом першого кварталу сільськогосподарські виробники свинини реалізували на забій 1,13 млн гол. живою масою 123,4 тис. т. У наслідок збільшення кількості реалізованих на забій свиней (+3%) та середньої забійної ваги (110 кг проти 108 кг у першому кварталі 2018-го), пропозиція живої ваги свиней на забій зросла на 4,4%.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

8 правил заготівлі і прибирання кукурудзи на силос

8 правил заготівлі і прибирання кукурудзи на силос

8 правил заготівлі і прибирання кукурудзи на силос Прибирання кукурудзи на силос Кукурудзяний силос є ...

David Montgomery Womens Jersey