Главная / ТВАРИННИЦТВО / Прибутковість молока встановила рекорд в травні

Прибутковість молока встановила рекорд в травні

Прибутковість молока встановила рекорд в травні

Тваринництво
05 червня 2019.
13:37

289

Показник Українського молочного індексу (УМІ) у травні 2019 р. став найвищим в історії для цього місяця.

Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Таким чином, зайого словами, прибутковість молока в травні в професійних господарствах була вищою вже на 36% ніж рік тому і на 24% вищою, ніж в середньому за останні 7 років в травні.

«Крім того, з початку року, УМІ вже на 4,5% перевищував середній показник прибутковості виробництва молока для професійних господарств за перші 5 місяців року протягом останніх семи років. Нагадаємо, що в цей період входять як роки кризові, з відсутністю доступу до ринку РФ, так і попередні роки, коли прибутки були високими. Отже, тут теж позитив», — зазначив Андрій Ярмак.

Він також зазначив, що порівняно з минулим роком, протягом перших п«яти місяців 2019 р. українські виробники молока заробили аж на 11% більше, ніж рік тому і приблизно стільки ж, як протягом того ж періоду 2017 року, але значно більше, ніж в 2015 та 2016 роках.

В той же час експерт зазначив, що зростання прибутковості виробництва молока відбувається не  за рахунок зростання експорту, підвищення ефективності переробки, зростання доходів споживачів та споживання молока.

«Нажаль, це не наш випадок — це якраз те зростання прибутковості, яке не говорить про оздоровлення галузі молочного тваринництва, адже відбувається воно за рахунок зниження пропозиції сировини, себто молока. І не тільки молока від населення, чому я, особисто, навіть радий, а й молока від сільгосппідприємств», — додав Ярмак.

Також не всі підприємства дотримуються високих стандартів якості молока.

«Стримує розвиток молочного тваринництва и бідний поки що український споживач, і відсталість переробки, і, що найголовніше, поганий інвестиційний клімат в країні. Це впливає не лише на зовнішні, але й на внутрішні інвестиції», — повідомив економіст ФАО.

Джерело: agroportal.ua

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

8 правил заготівлі і прибирання кукурудзи на силос

8 правил заготівлі і прибирання кукурудзи на силос

8 правил заготівлі і прибирання кукурудзи на силос Прибирання кукурудзи на силос Кукурудзяний силос є ...

David Montgomery Womens Jersey