Прибуток молочників — найнижчий на останні 5 років

Прибуток молочників — найнижчий на останні 5 років

Тваринництво
02 листопада 2021.
10:52

118

Умовний індекс прибутковості молока (УМІ) зростає п’ятий місяц поспіль. Але показник з початку 2021 р. — найгірший за останні роки.

Про це розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що в жовтні УМІ зріс на 2,7% після приблизно такого ж зростання в вересні. Протягом останіх 5-ти місців УМІ зріс вже на 24,9%.

«Близько половини зростання забезпечило зростання ціни на молоко і половину корми», — додав він.

Прибутки в жовтні 2021 р. вдруге були вищими (відразу на 10%), ніж в тому ж місяці 2020 р. Але це не тому, що зараз все так добре, а тому, що минулого року в цей час прибутки стрімко падали, пояснює експерт, зазначачи, що це був другий найгіршки показник прибутковості в жовтні за останні 5 років.

«Перші 10 місяців 2021 р. дозволили нашим молочникам заробити на 20,2% менше, ніж рік тому за той самий період. І поки що це найгірший рік за останні 5 рокі. Гірше з прибутками були лише востаннє в 2016 році», — додає Ярмак.

Він зазначив, що сезонність вирівнюється. А ще українська переробна галузь зараз затиснута між дефіцитом сировини з одного боку, ефективним молочним бізнесом европейських постачальників, який прогресує і важкими умовами, що їм диктують українські мережі супермаркетів. Відповідно, виробникам потрібно швидше кооперуватися і створювати власні сучасні виробництва молокопродуктів, щоб розраховувати на щось більше.  

«Як правило УМІ в листопаді стабілізується і суттєво не змінюється. Середнє зростання УМІ за останні 10 років в липні становило 1%, але минулого року вперше в жовтні УМІ вперше різко знизився. Але то ж був пандемійно нестабільний рік, правда й цей не є кращим для України…

Зовнішній фактор лишається дуже позитивним. Протягом останнього місяця вартість молочних продуктів на біржах зросла приблизно на 3%, а за жовтень та вересень — вже на 8%», — додав експерт.

Для довідки: УМІ — це відношення ціни на сире молоко ґатунку екстра до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах. Динаміка УМІ показує зміни в прибутковості виробництва молока безвідносно інфляції та девальвації, адже ці два важливих фактори враховані в рівнянні через зміну цін кормів та молока. При цьому, в залежності від змін в рівнях ефективності, в окремих господарствах УМІ може зростати швидше або повільніше.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *