Рибна ферма вироблятиме з комах білковий концентрат для кормів

Рибна ферма Catfish from Pavlysh («Сом з Павлиша») у 2023 році розпочала впровадження промислового вирощування личинок комахи під назвою «чорна львинка» та виготовлення білкового концентрату з неї.

Виробництво організували завдяки грантовій держпідтримці, повідомляє газета «Придніпров’я» у Facebook. 

Як розповів організатор виробництва Олександр Новохатько, «чорна львинка» — це теплолюбна муха, одна з найбільш корисних двокрилих комах у світі. Ця комаха дає і корм, і може виступати як біологічний асенізатор у переробці відходів, даючи безцінний для вирощування рослин субстрат. А ще в результаті життєдіяльності личинок виділяється тепло. 

Їжею для мухи є пшеничні висівки та вода. Личинки можуть згодовуватися як у свіжому, так і в замороженому вигляді. На черзі — освоєння виробництва борошна з них.

«Думаю, що ця ідея допоможе не тільки нашій фермі, а, можливо, і всій рибній галузі України. За всіма показниками личинки та білкове борошно з них — найбільш екологічний та поживний корм, і його варто використовувати у фермерських та селянських підсобних господарствах», — наголошує Олександр Новохатько.

За його словами, у рибництві личинкою «чорної львинки» годують рибу, раків та креветок. При цьому темп зростання гідробіонтів збільшується на 15-25%. У птахівництві цим кормом годують курей, гусей та інших свійських птахів — спостерігається збільшення темпу росту на 15-20%, покращення імунітету,  яйценосності, якості м’яса та пір’я. У свинарстві — збільшення темпів росту на 20-30%, покращення імунітету тварин та якості м’яса. 

Крім того, личинка може переробляти відходи від птахів та свиней.

«В аграрному бізнесі та тепличних господарствах використовується зоогумус — аналог біогумуса. Це цінне, на 100% органічне добриво без домішок, що залишається після вирощування «чорної львинки». Зоогумус дешевий та дуже поживний для рослин», — підсумував організатор виробництва.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *