Створено Асоціацію селекціонерів бурої худоби України

«Асоціацію селекціонерів бурої худоби України» було нещодавно створено на Сумщині.

Про це говориться у повідомленні Сумського національного аграрного університету.

18 січня на базі Сумського національного аграрного університету відбулися перші збори учасників асоціації. Представники науки, влади та бізнесу визначили статут асоціації та план роботи на 2024 рік, а також обговорили поточний стан галузі тваринництва Сумщини та країни. Воєнний стан і територіальна наближеність області до кордону з агресором значно ускладнили роботу фермерських господарств. За даними департаменту агропромислового комплексу Сумської ОВА, поголівʼя великої рогатої худоби скоротилося на 8% порівняно з часом до початку повномасштабного вторгнення. Саме цю проблему й мають на меті вирішити учасники об’єднання «Асоціація селекціонерів бурої худоби України». 

«Хотів би відмітити, що об’єднання, покликане забезпечити повноцінний діалог з органами державної влади, зокрема Міністерством аграрної політики та продовольства України, щодо розвитку галузі тваринництва, збереження генетичного потенціалу та вирішення продовольчої безпеки», —  розповів ініціатор створення асоціації ректор Сумського національного аграрного університету, академік НААН України Володимир Ладика.

Присутні визначилися з керівним складом. Головою асоціації став Анатолій Клименко, а його заступниками — Володимир Тютюн та Богдан Думенко.

Узяв участь у засіданні й голова Сумської ОВА Володимир Артюх, який висловив слова підтримки діяльності асоціації з боку влади й наголосив на важливості розвитку тваринництва у воєнні часи. Держслужбовець навів приклад уже існуючої успішної співпраці влади, науковців і бізнесу — Асоціації тваринників і птахівників Сумщини. Це громадська організація, що близько двох років допомагає вирішувати нагальні проблеми і розвивати дану галузь економіки шляхом обговорень.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *