Свинарство втратило 1% поголів’я

Свинарство втратило 1% поголів’я

Тваринництво
20 вересня 2021.
16:56

134

Кількість свиней в Україні на початок вересня склала 6,1 млн гол., що на 60 тис. гол. чи на 1% менше ніж рік тому.

Про це повідомляє Асоціації свинарів України з посилання на Держстат.

«Упродовж останніх кількох місяців спостерігаємо поступове уповільнення темпів приросту чисельності свиней у сільськогосподарських підприємствах. Так, якщо у першому півріччі цей показник коливався в межах 9-11,6%, то з починаючи з липня спостерігаємо його зменшення. Тож вже на початку вересня наявне промислове свинопоголів’я перевищувало минулорічне лише на 4,6% чи 164 тис. гол.», — говориться у повідомленні.

Водночас відхилення кількості свиней у присадибному секторі у бік зменшення залишається на рівні 8,5% упродовж 2021 р.: за оцінками Держстату, у господарствах населення на початок осені утримували 2,38 млн свиней, що на 224 тис. гол. менше ніж рік тому.

«Обмеженої позитивної динаміки у промисловому секторі було недостатньо, щоб «перекрити» втрати присадибного та зберегти загальну чисельність свиней в країні на рівні минулого року», — констатують в АСУ.

Аналітики профільної асоціації також висловлюють сумніви щодо зміни ситуації найближчим часом. 

«Непрості економічні обставини, в яких вітчизняні свиногосподарства працюють вже майже рік, не заохочують до подальшого нарощування поголів’я. Тож ми навряд побачимо зростання темпів приросту кількості свиней у сільськогосподарських підприємствах у короткостроковій перспективі», — говориться у повідомленні.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *