Свиноводи відмовляються брати поросят на відгодівлю

Свиноводи відмовляються брати поросят на відгодівлю

Тваринництво
22 січня 2019.
14:20

1149

Постачальники товарних поросят для відгодівлі на початку 2019 р. знизили ціни реалізації у порівнянні з минулим роком.

Про це йдеться у повідомленні Асоціації свиноводів України.

Згідно з останнім моніторингом ситуації на ринку поросят для відгодівлі актуальний діапазон цін на тварин вагою 20-30 кг варіює в межах 85-105 грн/кг, а середньоринкова позначка складає 93 грн/кг живою вагою. Тож, хоча у четвертому кварталі 2018 р. верхня цінова межа була на цьому ж рівні, мінімальна позначка була на 10 грн/кг вищою, а середня — на 7,5% та наближалася до 100 грн/кг.

«Причинами здешевлення поросят є як відповідна зміна цін на ринку живця, так і зменшення попиту з боку відгодівельників. Зокрема, з огляду на послаблення цін на свиней забійних кондицій, деякі відгодівельники вирішили «пропустити» цей сезон, адже не мають впевненості, що їх витрати окупляться. Унаслідок цього конкуренція між постачальниками товарних поросят посилилась. Крім цього, конкуренцію для вітчизняних тварин для відгодівлі та, як наслідок, тиск на ціни здійснює пропозиція імпортних поросят відповідної вікової категорії», — коментують в АСУ.

Що стосується цін на поросят у меншій ваговій категорії, зокрема 10-12-кілограмових тварин, то в цьому сегменті середня цінова позначка також дещо послабилася, зазначають в АСУ. Проте внаслідок меншої пропозиції таких тварин, ціни на них стійкіші, а їх діапазон залишився в межах 140-200 грн/кг.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *