ТОП-3 проблеми української м’ясопереробки

Бойні та м’ясокомбінати стикаються з низкою проблем, пов’язаних із ситуацією в Україні.

Про це повідомляє асоціація «Свинарі України».

За свідченнями представників вітчизняної м’ясопереробної галузі, наразі оператори стикаються з трьома ключовими труднощами:

  • брак обігових коштів через погіршення ситуації з поверненням дебіторської заборгованості (переважно при роботі з національними торговельними мережами) та відсутність доступу до звичних кредитних інструментів;
  • складнощі з заготівлею сировини. Так, на тлі обмеженої внутрішньої пропозиції свинини конкуренція під час закупівлі забійних тварин істотно посилилася, а високі логістичні витрати вимагають зменшення її радіусу;
  • перегляд курсу валют спричинив здороження імпортних «витратників» (пакування, спеції тощо) не тільки для операторів глибокої м’ясопереробки, а й для забійних підприємств, які потребують модернізації/переобладнання чи заміни елементів окремих виробничих ліній.

«Крім цього, ключовим фактором невизначеності для представників м’ясопереробної галузі є реакція кінцевого споживача на зміну роздрібних цін на м’ясо та м’ясопродукти, які поступово інтегруватимуть підвищення витрат на усіх ланках ланцюга доданої вартості. Переробники побоюються переорієнтації на дешевшу продукцію та подальшого зниження споживчої активності як у сегменті охолодженого м’яса, так і в сегменті ковбас та інших м’ясних виробів через послаблення платоспроможності населення», — пояснюють в асоціації. 

В АСУ нагадали, що наразі оцінки поточного перебігу реалізації та, відповідно, фактичної завантаженості забійних потужностей істотно варіюють залежно від регіону, розміру підприємства та його ринків збуту. Так, якщо потужні гравці ринку та менші оператори в центрах скупчення населення працюють відносно стабільно, то низка невеликих операторів менш густонаселених територій центру та півдня відзначають послаблення продажів та переходять в режим роботи «під замовлення».

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *