Розведення свиней – важка справа для починаючого підприємця. Складнощі при виборі породи, підтримка росту тварин, клопоти з документами. Однак високий попит на м’ясну продукцію і рентабельність з легкістю покривають всі витрати, тому інтерес до вирощування свиней серед бізнесменів не згасає, пише “Агро-Центр”.
Журналісти ресурсу Зерно.юа підготували підбірку найбільш мясних порід свиней.
Полтавська м’ясна
Високопродуктивна м’ясна порода білої масті. Виведена шляхом схрещування різних порід української та зарубіжної селекції. Вага дорослої свині: 216-240 кг, кнура – 300-350 кг. Продуктивність свиноматок: 10-11 поросят. Переваги: хороші м’ясні форми, невибагливість до їжі, висока плодючість, відмінний імунітет.
Фермер знайшов у свині безоар за 600 тисяч доларів
Уельс
Виведена в Англії. Щоб отримати породу, кнурів ландрас схрещували з довгими капловухими свинями. Породу розводять на Туманному альбіоні, в РФ і в Україні. Вага свиноматки: 215-230 кг, кнура: 290-320 кг. Один приплід: 10-11 поросят. Переваги: плодючість і міцна конституція.
Бджільництво: як заробляє вінницький фермер (фото)
Ландрас
Виведена в Данії на початку ХХ століття. Отримана в результаті гібридизації датської свині з англійської великої білої. Вага дорослої свині: 250 кг, кнура – близько 300 кг. Продуктивність свиноматок: 10 поросят. Переваги: прискорений синтез білка.
П’єтрен
Виведена бельгійськими селекціонерами в першій половині минулого століття. Отримана шляхом схрещування високопродуктивних свиней м’ясних порід. П’єтрен популярна в Західній Європі і Росії. Вага дорослої свині: 150-220 кг, кнура – 240-260 кг. Один приплід: 8-10 поросят. Переваги: стійкість до вірусних захворювань і ожиріння, хороший приріст ваги.
Дюрок
Виведена в північно-східній частині США. Щоб отримати цю свиню, схрещували кілька порід червоної масті. В результаті, з’явилися джерсі (поширена в штаті Нью-Джерсі) і дюрок (популярна в штаті Нью-Йорк). Порода зареєстрована в 1883 році. Вага дорослої свині: 240 кг, кнура – 320 кг. Один приплід: 8-10 поросят. Переваги: невибагливість, стійкість до стресів, витривалість, пристосованість до пасовищного утримання.
Канадці масово відмовляються від м’яса
Джерело: news.agro-center.com.ua