Рентабельність від виробництва молока за результатами 2018 року зменшилася на 14 %. На думку експертів причинами для цього слугували: подорожчання концентрованих кормів та зниження світових ціни на молочні продукти, пише “Агро-Центр”.
Український молочний індекс — показник умовної прибутковості виробництва молока професійними господарствами. Порівняно з 2017 роком цей показник зменшився на 14,1 %.
Канадці масово відмовляються від м’яса
“На 14,1% біднішими стали ті професійні виробники молока України, які не змогли підвищити ефективність виробництва. Основна причина – це подорожчання концентрованих кормів на 21,6% щодо 2017 року. Інший фактор – зовнішній – світові ціни на молочні продукти були в середньому на 5% нижчими, ніж в 2017 році – сир подешевшав на 6%, молочний жир – на 8%, а білок – на 4%.”
— написав на своїй сторінці у Фейсбук Андрій Ярмак.
Отруєна річка: на Львівщині масово гинуть раки та риба
Разом з тим, експерт запевнив, що вже найближчим часом в Україні має запрацювати перший кооперативний завод національного масштабу:
“Знаю, що давно вже обіцяю, але наші фермери консервативні, і не дуже вміють поки що домовлятися. Але ми вже наближаємося до цього моменту! А вже в 2020 році, їх повинно буде мінімум два. Ок, може в 2021му. І я не говорю зараз про маленькі заводи, а про гравця національного масштабу з прицілом на лідерство.”
— додав Андрій.
В Україні рекордно скоротилося поголів’я ВРХ
На імпорт: українські яйця завойовують закордонні ринки
У Києві планують збудувати 20 мікро-ферм у дитячих садочках та школах
Джерело: news.agro-center.com.ua