Виробництво СНМ зростає, у той час як показники інших молочних продуктів знижуються.
Ринок сухих основних молочних продуктів залишається одним із конкурентних. На світовій арені продовжується зростання попиту до європейського СЗМ, а зниження пропозиції новозеландського з часом вплине на рейтинги.
«Україна в свою чергу не має конкурентного становища на світовій арені, але основні тенденції (ціна та попит) впливають на вітчизняний ринок і вносять корективи у загальну картину виробництва. Як наслідок, виробництво СЗМ за підсумком чотирьох місяців знизилось на 9,5% проти 2018 року (8,7 тис. т проти 9,6 тис. т). В той час СНМ залишається одним з небагатьох молочних продуктів, динаміка вітчизняного виробництва якого у 2019 році зростає. За чотири місяці поточного року загальний обсяг виробництва зріс на 147,5%, а у квітні показник збільшився на 247,6%», — говорить Олександра Кищук, аналітик UFEB.
Якщо ж говорити про міжнародну торгівлю СЗМ, СНМ та згущеними вершками, то обсяги імпорту поступаються експорту (771 тонна проти 16,1 тис. т у січні-травні 2019 року). Експортуємо до Китаю, Грузії та Ізраїлю, в той час як головними постачальниками є Білорусь, Німеччина та Франція.
Джерело: agroportal.ua