Главная / ТВАРИННИЦТВО / Виручка від експорту молочних продуктів впала до мінімуму за 3 роки

Виручка від експорту молочних продуктів впала до мінімуму за 3 роки

Об’єми загальної грошової виручки від експорту молокопродуктів у серпні 2019 р. скоротилися на 33,8%, ? до $15,5 млн, що на $7,9 млн менше за аналогічний період 2018 р.

Про це, опираючись на дані Державної фіскальної служби України, повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

«Порівнюючи зовнішньоторгівельну активність із серпнем минулого року, добре помітний її спад серед усіх товарних груп молочного ряду. Так, продажі вершкового масла  знизились ? на 46,7%  ? до 1,2 тис. т, сухого молока ? на 40,8%  ?  до 2,5 тис. т, сироватки  ?  на 39,2% ? до 1,4 тис. т , сиру  ?  на 20%, до 666 т, молока та вершків незгущених ? на 17, 8%   ?  до 1,7 тис., а кисломолочних продуктів ? на 11%  ?  до 428 т», ? зазначає експерт.

Темпи падіння торгівлі у серпні виявилися найбільш масштабними у поточному році і склали 25,8%, що на $5,4 млн менше, порівняно з липнем. Об»єми місячної торгівлі в грошовому еквіваленті стали найнижчими за три останні роки.

У той же час експорт сиру у серпні зріс на 76,7%, порівняно з липнем. Це зумовлено активізацією торгівлі в країни простору СНД у зв«язку з відкриттям транзитних коридорів для українських товарів з боку Росії.

«Скорочення обсягів зовнішньої торгівлі, яке спостерігається цього року, зумовлене скороченням поголів«я корів, дефіцитом молока у переробці, падінням світових цін на деякі експортоорієнтовані товари та зміцненням курсу національної валюти. Перспективи зростання експорту за нинішніх умов виглядають примарними», — підкреслює аналітик.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Ціни на молоко пішли вгору

Ціни на молоко пішли вгору Тваринництво 01 липня 2020. 10:25 266 Ціни на молоко-сировину почали ...

David Montgomery Womens Jersey