ЄС планує розширити квоти для українського м’яса

ЄС планує розширити квоти для українського м’яса

Тваринництво
06 лютого 2019.
10:49

378

Європейський союз планує розширити квоти на безмитні поставки з України продукції тваринництва.

Про це заявив керівник сектору сільського господарства Представництва Європейського Союзу в Україні Крістіан Бен Хелл, говориться у повідомленні Української аграрної конфедерації.

«Після набуття чинності  Угоди про асоціацію український агропродовольчий експорт до ЄС збільшився на 32%. Наш ринок є пріоритетним для вашої країни. Але в Євросоюзі дуже високі стандарти якості для с/г продукції. Ми робимо все важливе, щоб дати можливість українським продуктам вийти  на ринки ЄС. Зокрема, плануємо розширити квоти для поставок яловичини, свинини, продукції птахівництва тощо», — сказав Крістіан Хелл.

Він також акцентував увагу на пріоритетних напрямках на 2019 рік щодо наближення законодавства України в сфері розвитку сільського господарства та сільських територій до законодавства Європейського Союзу.

Зокрема, йшлося про законопроект № 6023, який  розроблявся понад 2,5 роки і повністю відповідає вимогам ЄС та  визначає основні географічні принципи України та ЄС. Крістіан Бен Хелл закликав парламентаріїв  ухвалити  цей документ та привернув увагу до законопроекту № 9162, який визначає основні засади аграрного розвитку України та його конкретні напрямки. За словами представника ЄС, цей нормативно-правовий акт хоча є рамковим, але важливим для реалізації завдань, які ставить Україна в аграрному секторі. Він також є юридичною основою для того, щоб ЄС міг підтримати фінансово розвиток сільських територій в нашій країні.

Крістіан Хелл наголосив, що європейська спільнота вважає не менш актуальними й інші документи. Зокрема,  законопроекти, які регулюють питання управління  земельними ресурсами, запобіганню рейдерству та використання ГМО.  Актуальними для розвитку с/г України є законопроекти щодо розвитку кооперативів  (№ 6527) та про реєстрацію тварин (№ 9022). Загалом ЄС активно співпрацює з Україною у пріоритетних напрямках щодо фітосанітарії, ветеринарної медицини, продовольчої безпеки тощо. Разом з Мінагропродом розробляється 2 законопроекти про розвиток фермерських господарств.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *