Україна нарощує виручку від експорту м’яса і йде на рекорд

Україна нарощує виручку від експорту м’яса і йде на рекорд

Тваринництво
22 листопада 2021.
09:14

820

Експорт продукції м’ясної групи у січні-вересні 2021 р. збільшився проти відповідного періоду 2020 року з $488 млн до $593 млн.

Про це поінформував старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький, говориться у повідомленні центру.

За дев’ять місяців 2021 року найбільше продукції цієї групи — на $135 млн (22,8%) — придбала Саудівська Аравія.

На другому місці Нідерланди із часткою у 16,1% у загальному обсязі закупівель.

Значно менші закупки здійснюють Китай (6,3%), Словаччина (4,8%), ОАЕ (4,3%), Азербайджан, Казахстан і Білорусь (по 3,7%).

«Загалом до названих країн експортується близько 2/3 м’ясопродукції у грошовому обсязі», — поінформував науковець.

Вирішальним чинником, який впливає на збільшення експорту агропродукції цієї групи, є зростання вартості та обсягів поставок на зарубіжні ринки м’яса птиці, здебільшого курятини, зазначив він. Ця тенденція зберігається вже кілька років.

«За січень-вересень 2021 року вартість експорту м’яса птиці збільшилася проти минулорічних показників за відповідний період на 20% — з $420 млн торік до $504 млн при зростанні обсягів експорту цього виду м’ясної продукції з 324 тис. т до 331 тис. т», — додав він.

Враховуючи актуальні тенденції, в нинішньому році можливе чергове оновлення рекорду експорту м«яса птиці Україною, підсумував Богдан Духницький.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *