Главная / ТВАРИННИЦТВО / Українське молоко йде у розріз зі світовими цінами

Українське молоко йде у розріз зі світовими цінами

Українське молоко йде у розріз зі світовими цінами

Тваринництво
25 квітня 2019.
11:17

140

Закупівельні ціни на молоко в Україні продовжують знижуватися. Найбільше подешевшало молоку екстра ґатунку.

Про це йдеться у повідомленні Асоціації виробників молока.

«Попри позитивні цінові тренди на світовому ринку закупівельні ціни на молоко в Україні продовжують опускатися. Найбільше зниження відбувається по молоку екстра ґатунку», — коментує аналітик Асоціації виробників молока Яна Музиченко.

В першій половині квітня кілограм такого молока коштував 9,69 грн/кг з урахуванням ПДВ, що на 11 копійок нижче ціни другої половини березня. Загалом ціни коливалися в межах 9,90-9,40 грн/кг,  в залежності від партії.  Вищий гатунок в середньому купували по 9,36 грн/кг, що дешевше на 6 копійок, а перший подешевшав на 7 копійок — до 8,98 грн/кг.

Як зазначають експерти, причин тому декілька. Найперше, це низькі експорті ціни на основні валютоутворюючі категорії — масло та сухе молоко. Продаж до прикладу, масла, скоротився  в натуральному виразі на 35%, а в грошовому виразі на 38,4%. Середня ціна кілограма вершкового масла при експорті склала  4,1 $/кг. Продажі сирного продукту так і не відновилися. Загальна виручка від продажу молочних продуктів на зовнішні ринки в першому кварталі скоротилася на 19%.

«Погіршує ситуація посилення фактору сезонності. У березні ми маємо традиційний стрибок виробництва молока за рахунок господарств населення — +32%, в порівнянні з лютим», — додає аналітик.

Світові ціни на молоко ростуть з грудня минулого року. Це підтверджують усі світові аналітичні мережі.

«В Україні тенденція протилежна, а це говорить, щоб чим більше цей розрив буде поглиблюватися, тим суттєвіше зростання ціни ми будемо мати вже в літні місяці», — прогнозують експерти.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Перша партія української яловичини пішла в Китай

Перша партія української яловичини пішла в Китай Тваринництво 13 листопада 2019. 17:41 212 Перша партія ...

David Montgomery Womens Jersey