
Закупівельні ціни на свиней живою вагою на 2-8 березня 2026 / Pixabay
Delo.ua інформує, які тендери на закупівлю свиней живою вагою очікуються протягом 2-8 березня 2026 року. Прогноз озвучили експерти Асоціації “М’ясної галузі”.
Очікується, що вартість свиней збільшиться до меж 70-71 грн/кг на прийдешньому тижні.
Прогноз базується на дослідженні актуального рівня споживання свинини, змін у структурі попиту і пропозиції, важливих чинників, котрі визначають стан м’ясної промисловості (сезонні коливання, обсяги імпорту, зміни курсів валют тощо).
Актуальні ціни на свинину живою вагою в Україні
Ринок живця показує ознаки підйому: наприкінці січня котирування піднялися на 2–7 гривень за кілограм, а середньозважена вартість зросла до 67,3 грн/кг, що на 9,1% більше, ніж раніше.
Тиск зі сторони пропозиції відчутно зменшився. Святкові залишки важких тварин поступово вибули з ринку, а обсяги пропозиції повернулись до звичайного рівня.
Сподівання учасників ринку залишаються обережно оптимістичними. Заготівельники покладаються на подальшу позитивну динаміку цін, навіть враховуючи сезонне зменшення ринкової активності.

Динаміка середніх закупівельних цін на живець свиней в Україні; джерело: Аналітичний відділ АСУ
Ціна живої ваги свиней у світі
На німецькій біржі VEZG на наступний тиждень ціни на півтуші кондиційних свиней – 1,55 € євро/кг (79,27 грн/кг), на півтуші свиноматок – 0,78 євро/кг (39,89 грн/кг). Ціни вказані без урахування ПДВ.
На польській біржі CennikRolnicze середня ціна на живих свиней – 4,86 злотий/кг (58,9 грн/кг). Діапазон вартості на живих свиней: 4,00 – 5,70 злотих/кг (48,48 – 69,08 грн/кг).

Середньотижневі світові ціни на свиней 2023-2026 рр. у євро / 100 кг ваги туші (ЄС, Бразилія, США та Канада); джерело: Євростат
Динаміка цін у світі:
- 1,49 (+2%) €/кг у ЄС;
- 1,40 (-1%) €/кг у Бразилії;
- 1,66 (+3%) €/кг у США;
- 1,28 (+1%) €/кг у Канаді.
Показники вказують на подібні тенденції на лідируючих світових ринках. В той же час в країнах Латинської Америки ринок показує спад, тим часом як в США, Канаді та ЄС відмічається зростання.
- Україна може втратити половину чисельності свиней у 2026 році: експерт назвав головні загрози
- Аналітик про свинячий ринок в Україні: живець подешевшав, а напівфабрикати виросли у вартості
