В Україні зростають ціни на молочку: молоко, кефір, йогурт і сметана стають дорожчими

молочні консерви

Ціни на молочний ряд зросли в березні / Depositphotos

В березні місяці вартість молочної продукції в Україні в основному збільшилася внаслідок росту витрат на логістику, подорожчання енергоресурсів, а також посилення експортної діяльності.

Як зазначає Delo.ua, про це інформує прес-служба Асоціації виробників молока.

Як змінилися ціни на молочні продукти 

За відомостями аналітиків, молоко пастеризоване з вмістом жиру до 2,6% у поліетиленовій плівці в середньому обходиться в 48,86 грн за кілограм, що на 99 копійок (+2,1%) більше, ніж в попередньому місяці, однак на 1,77 грн (+3,8%) вище відносно торішнього періоду. 

Молоко пастеризоване з вмістом жиру до 2,6% у пластиковій тарі в середньому коштує 66,86 грн за кілограм, що на 93 копійки (+1,4%) більше, ніж в попередньому місяці, та на 4,43 грн (+7%) більше відносно аналогічного періоду минулого року.

Кефір з вмістом жиру 2,5% у плівці в середньому обходиться в 58,52 грн за кілограм, що на 1,62 грн (-2,7%) нижче, ніж місяцем раніше, і на 3,79 грн. (+7%) дорожче, ніж минулого року. 

Кефір з вмістом жиру 2,5% у пластиковій пляшці в середньому коштує 78,10 грн за кілограм, що на 10 копійок (-0,1%) нижче, ніж місяць тому, однак на 2,88 грн (+4%) вище, ніж минулого року. 

Сметана з вмістом жиру 15% у склянках в середньому коштує 190,59 грн за кілограм, що на 72 копійки (+0,4%) більше в порівнянні з попереднім місяцем, але на 3,82 грн за кілограм (+2%) більше відносно минулорічного періоду.

Сметана з вмістом жиру 15% у плівковій упаковці в середньому коштує 151,67 грн за кілограм, що на 70 копійок (-0,46%) менше відносно попереднього місяця, однак на 10,53 грн (+7%) вище відносно аналогічного періоду минулого року. 

Середня вартість на йогурт питний з вмістом жиру від 1,6% до 2,8% у пластикових пляшках склала 124,35 грн за кілограм, що на 4,20 грн (+3,5%) вище відносно попереднього місяця і на 9,88 грн (+9%) більше відносно минулорічного періоду. 

Йогурт, що їдять ложкою з вмістом жиру від 1,6% до 2,8% у стаканчиках в середньому обходиться в 163,20 грн за кілограм, що на 6,74 грн. (+4,3%) більше в порівнянні з попереднім місяцем і на 5,04 грн. 

Сир кисломолочний з вмістом жиру 9% в середньому обходиться в 292,31 грн за кілограм, що на 4,05 грн. (+1%) більше відносно попереднього місяця і на 11,56 грн (+4%) більше відносно аналогічного періоду минулого року. 

Вершкове масло з вмістом жиру від 72,5% до 73% вітчизняного виробництва в середньому коштує 585,51 грн за кілограм, що на 11,63 грн (+2%) вище відносно попереднього місяця і на 11,14 грн (+2%) дорожче ніж торік. 

Сир Український з вмістом жиру 50% в середньому коштує 608,80 грн за кілограм. У порівнянні з попереднім місяцем продукт здорожчав лише на 3,15 грн (+0,5%). Вартість сиру зросла на 56,82 грн (+10%) відносно аналогічного періоду минулого року. 

Сир Голландський з вмістом жиру 45% в середньому коштує 610,05 грн за кілограм. У порівнянні з попереднім місяцем продукт здорожчав на 19,54  грн (+3,3%). У порівнянні з минулим роком вартість сиру зросла на 39,10 грн. (+7%).

Середня вартість на сир Маасдам з вмістом жиру 45% вітчизняного виробництва склала 768,37 грн за кілограм, що на 47,86 грн (+6,6%) більше, ніж місяць тому. Сир коштує на 112,73  грн (+17%) дорожче, ніж минулого року. 

Сир Гауда з вмістом жиру 45% від українських компаній в середньому коштує 587,73 грн за кілограм, що на 23,21 грн. (-4%) менше відносно попереднього місяця і на 17,77 грн (-3%) дешевше ніж торік. 

Моцарелла з вмістом жиру 45% українського виробництва в середньому коштує 565,01 грн за кілограм. Вартість сиру знизилася на 15,80 грн (-2,7%) у порівнянні з попереднім місяцем. За останній рік Моцарелла подешевшала на 12,75 грн (-2%). 

Фото 2 — В Україні дорожчають молочні продукти: як змінилися ціни на молоко, кефір, йогурт та сметану

Раніше інформувалося, що в березні 2026 року на українському ринку молочних продуктів простежується незначне зниження цін на тлі здешевлення молочної сировини і низького рівня попиту. У той же час, вартість більшості товарів все ще перевищує показники аналогічного періоду попереднього року.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *