Визначено основні напрями розвитку молочної галузі України

В Україні необхідно розвивати глибоку переробку та виробництво молочної продукції з доданою вартістю.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль під час наради з представниками профільних асоціацій.

«Ріст тваринницької галузі, зокрема виробництва і переробки молока, — важливий напрям розвитку агросектору. Для цього необхідний постійний діалог між державою і підприємцями. Щоб зрозуміти проблеми галузі, а також спільно визначити пріоритети розвитку та сформувати державну політику підтримки», — цитує його слова пресслужба міністерства. 

За словами Віталія Коваля, щоб зробити молочну галузь успішною, необхідно сконцентрувати увагу на кількох напрямах розвитку агросектору і молочної галузі зокрема.

  • Євроінтеграційні процеси. Адаптація до вимог ЄС підвищить якість і безпечність молока та молочних продуктів і зробить їх більш конкурентоспроможними. Тому агропідприємцям потрібно активно долучатися до вивчення європейських норм і стандартів у молочній галузі.
  • Відкриття нових ринків експорту. Ринок ЄС — один із найближчих великих ринків для України, але необхідно розширювати ринки збуту.
  • Допомога агропідприємцям на прифронтових територіях.
  • Глибинна переробка, перехід до агроіндустріальної країни. Як наголосив Віталій Коваль, торік середня ціна за тонну експорту української агропродукції склала $309, тоді, як у Франції, Угорщині та Польщі тонна коштує понад $1000.
  • Зрошення. Цьогоріч через посуху врожай пізніх культур очікується меншим близько на 15%. Тому вода повинна стати доступною для фермерів. Це має прямий вплив на успішний розвиток молочної галузі.
  • Зі свого боку представники молочних асоціацій відзначили, що внаслідок війни втрати у тваринницькій галузі складають 52%. Тому один із серйозних викликів — брак обігових коштів. Зокрема, програма «Доступні кредити 5-7-9%» допомагає фермерам підтримувати діяльність господарств, і дуже важливо її продовжувати.

    Джерело: agroportal.ua

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *