“Моніторинг земельних відносин в Україні, 2016–2017: відкриті дані про земельні ресурси” стане доступним всім. Моніторинг міститиме 65 показників від шести органів державної влади, пише “Агро-Центр”.
Щорічний моніторинг було створено в рамках проекту на підтримку реформ у сільському господарстві. Світовий банк та Європейський союз відзначають подібні кроки які позитивні зміни для України.
В Україні виявили 500 підробок молочної продукції
Ще у 2016 році вперше було опубліковане перше таке дослідження. Тоді було зібрано аналіз даних за 2013-2015 роки. Проте, раніше у відкритому доступі не було детальної інформації, яка б систематизувала усі звітні дані щодо земельних відносин, які надходили від місцевих органів влади до різних відомств. Зараз дані моніторингу можна побачити на сайті. Дослідники вже найближчим часом розраховують його автоматизувати.
Українці винайшли енергозберігаючий млин
Основними завданнями цих даних є — удосконалити обмін інформацією між самими органами влади, зробити її доступною для громадськості та підвищити рівень інвестиційної привабливості у сільському господарстві.
Олена Ковальова – заступник Міністра аграрної політики та продовольства України наголошує, що моніторинг дає змогу кожному громадянинові отримати інформацію про тенденції розвитку земельних відносин.
Корівник з кондиціонером: на Львівщині фермерки навчаються за канадською програмою (відео)
Зокрема, громадськість тепер має доступ до інформації щодо створення об’єднаних територіальних громад та передачу їм земель у комунальну власність.
Олена Ковальова вважає аналітичною платформою дані, отримані в результаті моніторингу.
“На сьогодні маємо земельну реформу, яка триває 28 років. Як результат, ми маємо 27 мільйонів гектарів приватної землі і 10 у державній власності, які потрапили під мораторій у 2004 році. Це потужний потенціал, який можна використати. Створення такої бази даних – це ключове ядро при прийнятті управлінських рішень. Ми маємо готуватися до земельної реформи і забезпечити суспільство інформацією та забезпечити прозорість на всіх рівнях”,
– зазначає Ковальова.
Сату Кахконен – регіональний директор Світового банку в Україні вважає земельну реформу – однією із критичних, яку Україна має запровадити.
“Прозорість надзвичайно важлива в аграрній галузі. Інформація, що міститься в моніторингу, має бути автоматизована”,
– каже Сату Кахконен.
На її думку, така інформація має подолати корупцію в земельних відносинах, а також стати в нагоді після скасування мораторію на продаж землі.
Що ти знаєш про село? (+тест)
Представник Європейського союзу Крістіан Бен Гелл зазначив, що ЄС підтримує Україну у земельній реформі.
“Цей моніторинг важливий. Він буде доступний для державних органів влади, а також для приватного сектору. Ми віримо, що дослідження інформуватиме про земельні ресурси і зможе допомогти інвесторові зробити правильний вибір”,
– каже Гелл.
Проте, під час проведення моніторингу фахівці виявили, що частина інформації з регіонів отримується невчасно або ж є неуніфікованою чи дублюється. Довідник є найповнішою єдиною базою даних щодо стану земельних відносин в Україні.
Сімейна ферма на Закарпатті частує туристів м’ясними делікатесами (ФОТО)
Джерело: news.agro-center.com.ua