Чи здатна Одещина забезпечити всю Україну кавунами

Нестачі харчових продуктів на Одещині не буде.

0397_arbuz_650x410_1_650x410.jpg (40.94 Kb)

Більше того, область забезпечуватиме Україну овочами та кавунами. Про це розповіла директорка департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алла Стоянова.

За її словами, область додатково отримала близько 3 тисяч гектарів зрошувальних земель. На більшості цих площ вирощують овочеві культури.

Це стало можливо завдяки реформі зрошення та збільшення меліоративних площ. Крім того, аграрії Одещини змінюють структури посівів.

Через підрив дамби на Каховській ГЕС нині найбільша кількість зрошуваних земель на Одещині. Загальна їх площа складає 226 тисяч гектарів, з яких фактично зрошуються 42 тисячі гектарів.

“Але минулого року завдяки реформі меліорації Одеська область додатково отримала близько 3 тисяч гектарів зрошувальних земель. Більшість цих земель вже виділена або буде виділена під посів та вирощування овочевих культур. Внаслідок трагедії на Каховській ГЕС буде не вистачати не лише овочів, а й кавунів, але Одеська область здатна забезпечити себе, сусідні регіони, і мабуть, всю Україну цими культурами”, – розповіла Стоянова.

Вона додала, що за прогнозами департаменту, в Україні та області не буде нестачі харчових продуктів та підвищення цін навіть після підриву дамби Каховської ГЕС.

“Україна – це аграрна країна, і ми виробляємо в 5-6 разів більше харчової продукції, ніж споживаємо”, – пояснила Стоянова.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *