Експерти радять ніколи не купувати кавуни “на узбіччі”

Сезон кавунів в Україні ще не в розпалі, але ягоду вже активно продають – у середньому по 30-35 грн/кг. І, як завжди на початку сезону, є серйозний ризик натрапити на продукціюз небезпечними нітратами. Щоб цього не сталося, експерти радять у жодному разі не купувати кавуни “на узбіччі” та в інших нелегальних точках продажу.

0397_arbuz_650x410_1_650x410.jpg (40.94 Kb)

Про це розповіли в Головному управлінні Держспоживслужби у Вінницькій області. Саме Держспоживслужба перевіряє продукти на наявність шкідливих речовин.

“Категорично заборонено, ми просимо, закликаємо людей не купувати баштанні культури з рук у невстановлених для цього місцях”, – зазначив перший заступник начальника ГУ Держспоживслужби у Вінницькій області Олександр Сорокач.

Справа в тому, що перевірки кавунів на нітрати проводять у торгових мережах та на легальних ринках. Там небезпечну продукцію просто не допускають до продажу.

А от у несанкціонованих точках продажу якість плодів не контролюють. Загалом вміст нітратів в кавунах не має перевищувати 60 мг на кілограм.

Наразі українські продавці везуть кавуни з Албанії, Азербайджану Туреччини та Одеської області. Ціни поки що “кусаються”. Ягоду продають у середньому по 30–35 грн за кілограм. Тобто середній кавун вагою 6-7 кг коштуватиме 180-245 грн.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *