Яка площа орних земель в Україні пустує через війну

Понад 5000 тис. га орних земель в Україні не використовуються через війну Росії.

4752_photo_sizeds_1_650x410.jpg (37.09 Kb)

Загалом від 24 лютого 2022 року Україна втратила 19,3% посівних площ. Про це свідчать результати дослідження Міжнародного центру української перемоги та Мережі захисту національних інтересів АНТС про вплив російської агресії на світову продовольчу безпеку.

Найсерйознішими проблемами для аграрного сектору є замінування територій, відсутність води для зрошення через підрив Каховської дамби, обмежений експорт через українські порти, а також – знищення інфраструктури та техніки.

“Наразі Україна є найбільш замінованою країною у світі. Орні поля заповнені нерозірваними снарядами та мінами. Найбільша площа замінованих земель на Півдні й Сході – це Дніпропетровська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Запорізька, Херсонська області”, – зазначають автори дослідження.

В Херсонській області треба обстежити понад 208 тис га, у Харківській області – майже 160 тис га, а в Миколаївській – понад 85 тис га.

Тільки пріоритетне розмінування сільгоспземель, за даними Світового банку, коштуватиме близько $1,5 млрд. Без обстеження та розмінування використання цих земель аграріями неможливе.

“Найбільша частка збитків агросектору за перший рік війни припала на знищення, пошкодження та викрадення сільгосптехніки, тут втрати оцінюють у понад $4,7 млрд. На другому місці – знищення та крадіжка сільськогосподарської продукції, у тому числі зерна, яким ворог успішно торгує, переправляючи Чорним морем через Босфор, в Сирію та Іран” – розповів аналітик АНТС Ілля Несходовський.

Окрім цього, за словами експерта, суттєвої шкоди завдано аграрній інфраструктурі.

Сумарна місткість зруйнованих українських зерносховищ становить 8.2 млн тонн, пошкоджених – 3.25 млн тонн для одночасного зберігання. Їх відновлення оцінюється у $1.33 млрд.

Також, згідно з дослідженням, Херсонська область втратила 92% зрошувальних систем, Запорізька – 70% систем, південь Дніпропетровщини, Миколаївщина – до 30% джерел води та зрошувальних систем. Тільки на Херсонщині втрачено 550-600 тис. га зрошувальних земель. Разом з Дніпропетровською та Запорізькою областями втрати становлять 1.5 млн га.

Загалом через війну 188 тис кв. км українських ґрунтів під ризиком пошкодження та забруднення. Станом на липень 2023 року у зоні бойових дій зафіксовано 298 тис. га лісових та 1.438 тис. га трав’яних пожеж. За попередніми підрахунками, 5,5 млн тонн забруднюючих речовин було викинуто у повітря внаслідок бойових дій в Україні.

Значної шкоди завдала блокада чорноморських портів і обмеження експорту зерна ворогом.

“З перших днів повномасштабного вторгнення Росія заблокувала українські порти, маніпулювала зерновим коридором, перетворюючи їжу на зброю та шантажуючи світ голодом”, – зазначила співзасновниця Міжнародного центру української перемоги, голова правління Мережі захисту національних інтересів АНТС Ганна Гопко.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *