Імпорт агропродукції з рф в Польщу зростає

Польща ще у минулому році заборонила ввезення ріпакового шроту з України. Проте поляки й досі завозять його з Білорусі. Також Польща попри всі заборони та санкції купує російську агропродукцію.

5851_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)

Про це йдеться у новому розлідуванні журналіста УП Михайла Ткача. За озвученою інформацією, постачання зернових, олійних та шротів з Білорусі до Польщі зростає два останні роки.

Загалом Польща торік заплатила білорусам 55 млн дол за придбану агропродукцію. Серед інших поляки купують ріпаковий шрот (залишки переробки ріпаку).

З вересня 2023 року Польща заборонила ввезення ріпакового шроту з України, хоча імпорт з Білорусі залишився дозволеним. Більш того, обсяги зросли після запровадження ембарго. У жовтні-грудні поляки придбали у Білорусі ріпакового шроту на 7,7 млн доларів.

Видання демонструє запис розмови з представниками польської компанії Agrolok. З підприємством зв’язалась людина, й представившись менеджером однієї з білоруських компаній, запропонувала купівлю ріпакового шроту. Представник польської компанії одразу зацікавився можливістю. Навіть почувши про російське походження товару, в Agrolok не відмовляються від нього.

Український аграрний експорт до Польщіза минулий рік скоротився на 40%. Загалом торік Польща експортувала в РФ товарів вартістю 3,7 млрд дол, в Білорусь – 2,8 млрд дол. Це відкриті дані з ООН. Натомість країна імпортувала з Білорусі товарів на 450 млн дол, з Росії – на 2,6 млрд дол, з яких половина – імпорт палива.

Щодо аграрної продукції, то її імпорт з Росії в Польщу сягнув 117 млн дол та перевищив рівень 2021 року. Зокрема, понад як удвічі зріс імпорт зернових та олійних.

Раніше прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск повідомив, що польська влада готова повністю закрити кордон з Україною. Втім, піти на такий крок вони готові за згодою з українською стороною і лише на деякий час. Блокування поширюватиметься лише на вантажні перевезення та не зачепить пасажирський транспорт.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *