Найбільша зернова афера в Україні: що сталося і як не стати жертвою в майбутньому

Погода випробовує вітчизняних аграріїв на міцність

5 хв. читати6 червня 08:30

Знищити повністю урожай може аномальна спека, з одного боку, або нескінченні зливи та град, з іншого. Як зробити так, щоб агробізнес не залежав від природи?Теґи: агрострахуванняагроризикиаграрна агенція Агросяк застрахувати врожай

За останні три тижні  українські аграрії на повну силу відчули на собі всі екстремальні погодні явища, які завдали величезної шкоди майбутньому врожаю.

Так, на Волині наприкінці травня град знищив понад півтисячі гектарів сільгоспкультур.

«Урожай знищений стовідсотково. Люди розраховували на хороші врожаї, тому що погода сприяла, але зазнали ось такого лиха. На території 12 сіл за 40 хв. рясний град знищив посіви ячменю, вівса, сої та буряка. В нас є зараз 150 заяв від одноосібників, 5 фермерських господарств і 2 товариства. Ніякі жодні площі не застраховані – ніде ні в кого», — розповів голова Велицької громади Віктор Ковальчук.

517.jpg

За словами волинських аграріїв, приблизна сума збитків становить понад 5 мільйонів грн. Місцева влада не зможе компенсувати втрати, адже у бюджеті немає резервних коштів.

У північних районах Миколаївської області, Врадіївському та Казанківському, 1 червня також випав великий град, пошкодивши посіви та майбутній врожай овочів та фруктів. Негода вирувала і в Калуші Івано-Франківської області. А масштабна повінь на Закарпатті завдала збитків сільському господарству регіону на понад 50 млн грн.

536.jpg

Але на зміну повеням та граду аграріїв чекає ще випробовування майбутнього врожаю спекою та масштабними посухами.

Читайте також: Чи варто ризикувати врожаєм: для чого фермерам потрібне агрострахування

За даними британської метеорологічної служби, екстремальна спека стала у 30 разів більш вірогідною через підвищення температури на планеті, в тому числі на територіях з континентальним кліматом, до яких належить Україна.

«Безпрецедентні повені, екстремальні спеки, посухи, лісові пожежі, тайфуни та торнадо — обличчя зміни клімату. Погода перетворюється на одного з головних ворогів для українських фермерів. Щороку аграрії втрачають мільйони тонн урожаю через стихії. Те, що раніше сприймалося як погодні примхи, нині набуває масштабів критично загрозливих катаклізмів. Посіви виснажують спека та посухи, вибиває град, заливають повені, випробовують заморозки та спопеляють пожежі. Проте фермери мають можливість врятувати рентабельність свого бізнесу, вчасно застрахувавши свої посіви та майбутній врожай.  Агрострахування дозволить мати постійний «запас міцності» перед непередбачуваними стихійними лихами, викликаними змінами клімату», – зазначає директор з інновацій та розвитку “Аграрної Агенції АГРОС“,  експерт страхового ринку Володимир Юдін.

Він зауважив, що сільське господарство стає ризикованим, і українським фермерам необхідний інструмент захисту від негоди. Агрострахування допоможе аграріям  не перейматися через погодні ризики, забезпечивши бізнесу стабільність незалежно від зібраного врожаю.

Експерти відзначають, що вітчизняні фермери стали частіше страхувати свої посіви. За даними досліджень Міністерства аграрної політики, у 2018 році українськими сільгоспвиробниками було укладено 1205 договорів агрострахування. Цей показник на 26% вищий, ніж у 2017-му. Окрім збільшення кількості укладених страхових угод зростають й обсяги застрахованих сільськогосподарських територій. Якщо у 2017 році було застраховано 661 000 га посівних площ, то у 2018-му цей показник сягнув 957 000 га.
У 2018 році найбільше аграрії страхували озиму пшеницю — 51% договорів та озимий ріпак — 25,5%. Також виробники активно страхують кукурудзу, соняшник, озимий ячмінь.

Читайте також: Без врожаю: як мінімізувати збитки в сільському господарстві

У свою чергу страхові компанії прагнуть надати своїм клієнтам можливість повного захисту від різноманітних ризиків, постійно збільшуючи перелік послуг для страхування.

«Якщо ще три роки тому для ринку було нормою страхування зернових посівів на зиму та врожаю на літо, то останні рік-два все частіше страхування застосовується не тільки від кількісних втрат, але й на випадки зниження якості врожаю. Минулого року ми співпрацювали з компанією «Дельтафрут», яка отримала відшкодування у розмірі 1,6 млн гривень. У цьому випадку страхова компанія компенсувала не тільки втрату врожайності від негоди, а й виплатила кошти за втрату якості врожаю яблук», – розповідає Володимир Юдін.

За його словами, великим попитом у аграріїв користується також індексне страхування від посухи на базі супутникових даних. Актуальним залишається й страхування від втрати якості зернових культур (зниження класності зерна) та страхування плодових дерев та багаторічних культур.

«Агрострахування — це перш за все фінансовий інструмент для зменшення ризиків. В українському агросекторі ним успішно користуються як великі агрокомпанії, так і середні фермери, яким це особливо необхідно в сучасних українських реаліях “Аграрна Агенція АГРОС” супроводжує договір страхування сільгоспризиків, надає послуги з оцінки та супроводу вирощування врожаю сільськогосподарських культур. Ми пропонуємо нашим клієнтам широкий вибір страхових продуктів, з урахуванням індивідуальних побажань аграрія. При цьому, ще до укладення договору про страхування, фахівцями компанії проводиться обов’язковий передстраховий огляд врожаю безпосередньо в полі. Це робиться для того, щоб умови укладеного договору надалі максимально відповідали інтересам клієнта. При цьому ми завжди відповідальні перед клієнтом за умови виконання договору страхування», – резюмує Володимир Юдін.

Довідка:
Агентство Агрос спеціалізується на одному з найскладніших видів страхування – агрострахуванні. Для українських агровиробників розроблені різні програми страхування сільськогосподарських культур, які включають в себе як страхування від окремих погодних ризиків, так і страхування комплексу таких ризиків.
Контактні телефони: 0503386703

 

Джерело: agroreview.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *