ООН приготувала рф нову пропозицію щодо зернової угоди

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан провів закриту зустріч із російським міністром оборони Сергієм Шойгу. За результатами зустрічі він заявив, що ООН приготувала РФ нову пропозицію щодо зернової угоди, яка може відновити морський експорт зерна з України. Серед іншого пропонують зняти санкції з “дочки” російського банку.

4618_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

Про це повідомляє видання Anadolu . Так, Фідан також зустрівся зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим, щоб обговорити двосторонні відносини та регіональні питання, зокрема угоду про експорт зерна з України. “Завдяки інтенсивним зусиллям та внеску нашої країни ООН підготувала новий пакет пропозицій. Ми думаємо, що це стане підходящою базою для відродження ініціативи”, – сказав Фідан на прес-конференції з Лавровим.

“Найважливішими елементами пакету є включення європейської дочірньої компанії російського банку “Зіраат” (Россільгоспбанк) до системи SWIFT та розблокування заморожених активів російських компаній з виробництва добрив у Європі”, – йдеться у повідомленні.

Українські фермери зіткнулися із серйозними проблемами після того, як Росія вийшла із зернової угоди та розпочала масовані атаки на українські порти у Чорному морі. Альтернативні шляхи експорту виявилися для багатьох підприємств надто дорогими і тепер аграрії не знають, як продати продукцію. Це може призвести до того, що врожай зерна з таких ферм залишиться гнити на складах або навіть у полях.

Така ситуація вже призводить до того, що українські фермери скорочують посіви, кажуть аналітики. Цього року кількість кукурудзи та пшениці на полях знизилася майже на 40% порівняно з довоєнним рівнем. А від українського продовольства залежить життя людей у ​​країнах голодуючих.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *