Переробка гарбузового насіння принесе гарний прибуток

Град і негода наробили лиха: аграрії рахують збитки

4 хв. читати8 травня 08:10

Погіршення погодних умов мало негативний вплив на розвиток і стан сільськогосподарських культур.Теґи: агрострахуванняагроризикиаграрна агенція Агросяк застрахувати врожай

На Тернопільщині в кінці квітня разом із сильною зливою прийшов град — в окремих районах земля була повністю вкрита шаром криги та снігу, що випали під час негоди та пошкодили багаторічні насадження і сільськогосподарські посіви.

За словами аграріїв, крім Тернопільської області від негоди постраждали Коростенський район Житомирської області та Золочівський район Львівської області.

В результаті несприятливих погодних умов виробники с/г культур повідомляють, що в даний час оцінити обсяг втрат досить складно: поля частково підтоплені, озимі культури побиті градом, а посіви з соняшнику, гороху і кукурудзи на зазначених вище територіях частково змило.

Пересів на постраждалих ділянках полів буде проводиться після встановлення сприятливої погоди.

«Найбільше від негоди постраждало сільське господарство Бережанського, Козівського, Підгаєцького, Зборівського районів Тернопільської області. Втрати аграріїв значні, відшкодують які лише тим підприємцям, які страхували посіви. Сільгоспугідь знищено на площі 555 гектарів. Пошкоджені посіви на площі 2532. Орієнтовний обсяг збитків склав близько 22 мільйонів гривень», – повідомив заступник начальника управління з питань цивільного захисту населення Тернопільської облдержадміністрації Ігор Любий.

«Українські сільгоспвиробники й аграрії усього світу дедалі більше  відчувають вплив глобальної зміни клімату. Чи не кожний сезон, як самі виробники, так і експерти агросфери відмічають екстремальні погодні умови, не характерні для тих чи інших регіонів — від критичних посух і сильних морозів без снігу до  надмірних злив і  градів», – зазначає директор з інновацій та розвитку “Аграрної Агенції АГРОС”,  експерт страхового ринку Володимир Юдін.

Він зауважив, що за прогнозами погодних фахівців, такі явища, на жаль, у майбутньому лише посилюватимуться.

«Аграрний сектор є одним із найбільш ризикових видів бізнесу, оскільки його розвиток залежить не тільки від ринкового середовища, фінансово-економічної ситуації, законодавчої бази, але й від погодно-кліматичних умов.Один невдалий рік може похитнути фінансову стабільність сільськогосподарського підприємства, завдавши значних збитків. Достовірно спрогнозувати погодні негаразди неможливо, але мати “план Б” на їх випадок фермери зобов’язані. Саме агрострахування здатне не просто покрити втрати, яких аграрії зазнають через погодні примхи, але й забезпечити сільському господарству стабільний розвиток, надати фермеру відчуття впевненості і захищеності», – підкреслює Володимир Юдін.

За його словами, аграрій, завдяки відшкодуванням завданих збитків, отримає можливість пересіяти свої поля або компенсувати пристойну частину очікуваного доходу. Ціна страхових послуг коливається в межах 3-8% від суми страхового відшкодування. На ціну впливають як обсяги страхування, так і перелік ризиків, від яких прагне убезпечитися аграрій, а також  регіон, де розташовані сільгоспугіддя. Адже східні та південні області країни більш посушливі, західні — схильні до випадання великої кількості опадів.

Читайте також: Без врожаю: як мінімізувати збитки в сільському господарстві

Спектр страхового захисту аграрія сьогодні досить широкий. Основні ризики, від яких можуть захиститися сільгоспвиробники, оформивши страховку: заморозки, ожеледиця, вимерзання, град, пожежа, буря, ураган, злива, повінь, посуха чи зневоднення, розвиток хвороб, розмноження шкідників рослин і, звичайно, протиправні дії третіх осіб. Сума страхових виплат розраховується за двома параметрами: витрат на вирощування культури або вартості майбутнього урожаю і задекларованої страхувальником середньої врожайності за останні кілька років.

«Сьогодні кожен фермер може звернутися до надійних експертів ринку агрострахування, порадитися з ними щодо програм, які можуть бути цікавими саме йому і бути впевненим, що буде  відшкодування, в разі примх погоди.  Фахівці  “Аграрної Агенції «АГРОС» надають професійну консультацію і допомогу щодо страхування с/г ризиків, а саме оцінки, супроводу, оцінки збитків. Нещодавні погодні умови доводять, що про страхування свого врожаю слід подумати вже сьогодні. Аграрії можуть уникнути катастрофічних збитків, якщо посіви та багаторічні насадження будуть вчасно і в повному обсязі застраховані», – констатував Володимир Юдін.

Довідка:
Агентство Агрос спеціалізується на одному з найскладніших видів страхування – агрострахуванні. Для українських агровиробників розроблені різні програми страхування сільськогосподарських культур, які включають в себе як страхування від окремих погодних ризиків, так і страхування комплексу таких ризиків.
Контактні телефони: 0503386703

 

Джерело: agroreview.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *