Словаччина може змінити позицію щодо зернового ембарго

Словаччина, яка разом із Польщею та Румунією відмовилася знімати з України зернове ембарго, може змінити позицію. Сусідна держава вважала запропоновану Україною схему контролю поставок “цілком прийнятною”.

7776_71937.jpg (181.83 Kb)

Втім, остаточного рішення ще не ухвалено – Словаччина продовжує вивчати пропозиції України. Про це заявив словацький міністр сільського господарства Йозеф Біреш, повідомили у Мінагропроді України .

Заява Біреша прозвучала під час його зустрічі з українським колегою Миколою Сольським 20 вересня. “Міністри домовилися якнайшвидше доопрацювати план, а також координувати ситуацію та зберігати конструктивні відносини між країнами”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, пропозиція України полягає в тому, що наша країна сама регулюватиме експорт агропродукції до “проблемних” країн ЄС. Для цього спочатку українська влада погоджуватиме з ЄК список та обсяги продукції і лише після цього видаватиме експортні дозволи вітчизняним агровиробникам.

Наразі Словаччина входить до трійки країн-сусідів України, які в односторонньому продовжили заборону на ввезення нашої агропродукції після 15 вересня. Централізована заборона діяла з 2 травня.

Такі рішення були ухвалені в обхід позиції Єврокомісії, і Україна вже звернулася до СОТ із запитом щодо проведення консультацій. Якщо вони допоможуть, будуть судові позови.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *