Соя – найбільш маржинальна культура, – аналітики

Незважаючи на те, що сільське господарство вперше за 20 років стало збитковим, соя цьогоріч приносить прибуток і трейдерам, і аграріям. Українські порти Дунаю наразі торгують переважно цією культурою, як самою маржинальною, хоча останнім часом спостерігається постійне зниження цін з боку експортерів та локальних переробників.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«На жовтень соя активно контрактується. Існує величезна різниця між цінами на українську сою та боби походженням з Аргентини, США та Бразилії: вітчизняна соя дешевша на  80-100$/т. Цим користуються експортери, зокрема турецькі та єгипетські. Проте українські трейдери готові фіксувати і надалі нижчий рівень цін, тобто самі собі «обвалюють» ринок. Для трейдерів це супермаржинальна культура, на якій  вони сьогодні заробляють», – розповіли в аналітичному департаменті «ПУСК».

Але навіть при низьких цінах соя приносить прибуток виробникам при будь-яких каналах збуту: продажі на місцеві переробні заводи, експорті до ЄС, поставках до малих портів.  

На думку аналітиків, ціни на сою і далі будуть знижуватися.

«У найближчі два тижні закупівельні ціни переробних заводів можуть опуститися до діапазону  12500- 13000 грн/т, на дунайських портах – до умовного рівня 340$/т. При цьому пропозиція сої знижуватися не буде», – додають у «ПУСК».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *