США бачать “життєздатні маршрути” для агроекспорту з України

США бачать “життєздатні маршрути” для агроекспорту з України після виходу РФ із зернової угоди.

4618_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb)

США бачать життєздатні маршрути для експорту українського зерна після виходу Росії із зернової угоди, і вважають реальним відновлення експорту на довоєнному рівні протягом наступних кількох місяців. Про це повідомляє Reuters з посиланням на одного з американських чиновників.

“Я думаю, що ми бачимо, що існують життєздатні маршрути через територіальні води України і по суші, і ми прагнемо… протягом наступних кількох місяців повернутися до експорту з України на довоєнному рівні”, – заявив чиновник.

Альтернативний маршрут для агроекспорту після зриву зернової угоди
Після того, як Росія в липні в односторонньому порядку вийшла з “зернової угоди”, президент України Володимир Зеленський попередив, що експорт продовольства продовжуватимуть без участі країни-агресора.

При цьому Кремль пригрозив, що буде вважати загрозою кожне судно, яке буде слідувати в українські порти, тому що вони нібито “можуть перевозити зброю”.

Пізніше ВМС ЗСУ заявили про відкриття тимчасового маршруту, яким можуть скористатися цивільні кораблі, зокрема ті, які знаходяться в портах Великої Одеси. 16 серпня з Одеського порту вийшов перший контейнеровоз Joseph Schulte (прапор Гонконг) і 21 серпня він успішно прибув до Стамбула.

Сьогодні з Одеського порту вийшло друге іноземне цивільне судно, яке знаходилося в Україні з кінця лютого 2022 року – балкер PRIMUS (прапор Ліберія).

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *