«Трактор року 2024»: CLAAS XERION 12.650 TERRA TRAC — підкорення світу технологій — журнал Пропозиція

12-та серія тракторів XERION від компанія CLAAS — це поєднання в одній машині високої надійності та ефективності, безкомпромісного тягового зусилля, комфорту під час роботи, сучасні цифрові рішення та широкі можливості агрегатування з низкою сільськогосподарського та промислового обладнання..

Стартом тракторного бізнесу компанії CLAAS прийнято вважати 2003 рік, коли було придбано контрольний пакет акцій тракторного підрозділу Renault. Але не слід забувати, що вже на той час компанія мала у своїй лінійці великий трактор XERION, який вперше було представлено у 1993 році. Однією із особливостей XERION була наявність безступінчастої коробки передач HM-8, розробленою власне компанією CLAAS. Це був не простий шлях засновника та головного розробника компанії Августа Клааса, який ще наприкінці 1950-х років розробив і випустив на ринок пристрій, схожий на трактор. У 1978 році почалася ретельніша робота над розробкою великогабаритного трактора з безступінчастим приводом – XERION, що дало змогу власними силами випустити на ринок трактор. І  в 2003 році CLAAS мав змогу втілити в реальність давню мрію фірми — мати власний потужний, універсальний трактор.

Влітку 2023 року відбулася чергова знакова  подія — було представлено нову, 12-ту серію XERION, топова модель якої CLAAS XERION 12.650 TERRA TRAC завоювала найпрестижніший у світі титул «Трактор року 2024» під час виставки AGRITECHNIСA.

«Це не просто нагорода — це світове визнання компанії CLAAS, як лідера у галузі проєктування та виробництва найбільших та найпотужніших сільськогосподарських тракторів у світі», — говорить Юрій Філатов, продукт-менеджер «Клаас Україна».

Лінійка XERION 12-ї серії включає дві моделі — 12.590 і 12.650. Обидві вони випускаються на головному заводі CLAAS у Харзевінкелі у двох варіантах: TERRA TRAC – з гусеничною ходовою частиною та TRAC – з колісною.

На відміну від попередньої серії тракторів XERION, які оснащувалися двигунами Perkins, новинки оснащуються шестициліндровими двигунами Mercedes-Benz, робочий об’єм яких становить 15,6 л. При цьому виробник допускає повноцінну експлуатацію трактора на екологічних видах палива, наприклад, виготовленого на основі HVO (гідрогенізованих рослинних олій), що робить ці машини більш універсальними та екологічними. До речі, саме паливом на основі гідрогенізованих рослинних олій здійснюється перша заводська заправка всіх нових XERION в Европі..

Із назви моделей не важко здогадатися, яку максимальну потужність можуть розвивати ці тракторні велетні (590 та 650 к. с.). До речі, їхні двигуни працюють у режимі низьких оборотів за концепцією 2.0, що забезпечує максимальний крутний момент у 3100 Нм вже при 1300 об/хв.

Як і завжди у парі з силовим агрегатом працює безступінчаста трансмісія CMATIC, що забезпечує максимальну швидкість руху до 40 км/год. На сьогодні XERION — це перший високопотужний трактор у світі, який оснащено надійною безступінчастою трансмісією.

Ще одна визначальна риса надпотужних тракторів XERION — це наявність несучої рами та двох керованих осей, що робить трактор дуже маневреним, збалансованими (розподіл власної ваги по осях 50:50) та дає змогу бережно ставитися до ґрунту навіть за максимального баластування чи роботи із важким навісним або напівпричіпним обладнанням. Максимальна вантажопідйомність заднього навісного пристрою становить 13 600 кг.

У машинах використана ефективна робоча гідравліка з продуктивністю до 537 л/хв, робота якої також спеціально адаптована під низькі оберти колінчастого валу двигуна.

Нову конструкцію отримали трикутні гусеничні модулі TERRA TRAC. Обновилася й кабіна. Тепер вона найоб’ємніша і найширша серед усіх тракторів із преміум-сегменту. Плюс відмінний круговий огляд завдяки чотириточковій підвісці.

«Ці трактори — справжні експерти у виконанні важких та надважких робіт у всіх діапазонах швидкостей. Особливо цінні ці машини під час виконання силових робіт, зокрема, робіт із найбільш широкозахватними культиваторами, дисковими боронами, плугами, сівалками. Відмінно себе показують на транспортних роботах, наприклад, із об’ємними бункерами-перевантажувачами. Ці трактори надійні, потужні та економічні за рахунок безступеневої трансмісії CMATIC», — підсумовує Юрій Філатов.

Трансмісія CMATIC — це надійність та високий ККД класичної ступеневої трансмісії (передусім, на важких роботах) із економністю та простотою управління безступеневою трансмісією. CMATIC має чотири планетарні передачі — це чотири діапазони потужності, у кожному з яких витримано оптимальне співвідношення механічної та гідравлічної складових. Наприклад, у швидкісних діапазонах 6–8 км/год та 12–15 км/год майже 100 % потужності передається механічно. Зі зміною швидкості частка гідравліки зростає, але на всьому діапазоні вона не перевищує 40 %. Тобто завжди щонайменше 60 % потужності передає механічно через шестерні, що забезпечує надійність, високий ККД та економічність у важких роботах. Наразі в Україні безступеневі трансмісії CMATIC встановлюються також на тракторах AXION 900 серії, та AXION 800 CMATIC, і за 10 років зарекомендували себе як надійній і економічні трансмісії.

Сучасна електроніка та багатий набір рішень для цифрового сільського господарства забезпечують не лише можливість автоматичного керування трактором, посекційне керування шириною захвату сільгоспмашин, що агрегатуються, та обладнання, застосування диференційованого підходу до внесення добрив та сівби, а й автоматичне документування даних щодо проведених сільгоспоперацій.

За допомогою системи CEMOS піднімається на якісно новий рівень ступінь оптимізації продуктивності машини та процесів. З кінця 2024 року завдяки розвитку нової системи CLAAS connect трактори XERION 12-ї серії отримають ще більший ступінь інтеграції до цифрової екосистеми управління сільськогосподарським підприємством (FMIS), що дасть змогу у подальшому забезпечити впровадження елементів високої автоматизації робочих процесів та навіть автономності під час проведення польових робіт.

В Україні Xerion 12.650 Terra Trac з’явиться з 2025 р. Але демонстраційна модель буде вже дотупна для клієнтів в кінці  2024 року.

Премія «Трактор року 2024» — заслужений загальний успіх команди CLAAS.

Сила — більша за потужність: XERION 12-ї серії — це ще більше тягового зусилля, ще більше рентабельності та комфорту, ще більше розширених комунікаційних можливостей та допомоги оператору завдяки системам CEBIS і CEMOS

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *