Експортери агропродукції переорієнтовуються із західного напрямку на чорноморські порти

Експортні відвантаження автомобільним транспортом почали знижуватися у звʼязку з перекриттям вʼїзду та страйками перевізників сусідніх країн Європи. Станом на 18 грудня загальний експорт автотранспортом у грудні склав 233 тис. тонн, порівняно з 296 тис. тонн у листопаді та 310 тис. тонн у жовтні. Відновлення активних страйків та перекриття доріг на вʼїзді в сусідні європейські країни спричинило скупчення великої кількості вантажівок на кордонах. Найбільш ефективними в пропуску автотранспорту залишаються переходи «Парубне – Сірет» на кордоні з Румунією та «Чоп – Захонь» на кордоні з Угорщиною.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

Агроекспорт залізничним транспортом через кордони в напрямку Європи продовжує зменшуватися в грудні та склав близько 393 вагонів на добу. В середньому на добу з України відправляється два європотяги через кордон з Польщею, один на Угорщину, один на Словаччину та майже три на Румунію.

Протягом тижня середньодобова норма обробітку (вивантаження) вагонів в портах Чорного моря склала 950-1050 вагонів на добу. Середньодобова кількість вагонів, які рухаються в напрямку портів Чорного моря, продовжує зростати.

Вартість перевезень залізничним транспортом в Україні почала стабілізувалась. Наявність альтернативного перевезення автомобільним транспортом створює значну конкуренцію залізничним перевезенням.

Станом на 15 грудня агроекспорт водним транспортом у грудні склав 2.9 млн. тонн включно з запланованими на підхід суднами. Обʼєм відвантаження через Дунайські порти України суттєво нижчі за морські порти.  

Стабільний попит на перевезення вантажів з українських портів Чорного моря тримають ставки фрахту на незмінному рівні.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *