Україна судитиметься з трьома країнами ЄС: що думають в ЄС

Єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський здивувався рішенню України подати позови проти Польщі, Угорщини та Словаччини до Світової організації торгівлі (СОТ). Єврокомісар вважає, що найкращим рішенням буде домовитись із країнами.

7776_71937.jpg (181.83 Kb)

Про це він заявив у коментарі “24 каналу”. Згідно з рішенням Єврокомісії, з 15 вересня мала завершитися дія обмежувальних заходів, пов’язаних з експортом українського продовольства до ЄС. Три держави із п’яти вирішили його проігнорувати.

Єврокомісія слідкуватиме за системою ліцензій на експорт, запропонованою Україною. Це зроблять, щоб країни, які межують з нашою, не страждали від надлишку українського зерна і щоб ситуація не вплинула на інтереси фермерів з обох боків кордону: як Україну, так і її сусідам.

“Як колишній суддя, я хотів би поділитися з вами думкою про те, що, в принципі, угода краща, ніж судовий процес, тому краще домовитися, ніж судитися. Тим більше, що буде легко довести, що Україні не завдано шкоди її експортному потенціалу”. “Наразі, навпаки, постійно докладаються зусилля для збільшення українського експорту, наскільки це можливо”, – зазначив Войцеховський.

Він висловив сподівання на діалог між Україною та країнами-сусідами. Водночас він зазначив, що наша держава ускладнила ситуацію. Власне, воно зробило це, заперечивши рішення держав у СОТ. Проте Войцеховський вважає, що “досі є шанс, що саме таким чином ці проблеми будуть вирішені”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *