Україна знайшла альтернативу “зерновій угоді”

Україна розробила альтернативний план продовження експорту агропродукції, якщо росія покине угоду про «зерновий коридор».

0542_photo_sizeds_1_650x410.jpg (37.09 Kb)

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Тарас Висоцький в ефірі телемарафону.
Зокрема, йдеться про розширення пропускної спроможності Дунайського регіону і збільшення можливостей з перевалки там. Також продовжують вводитись в експлуатацію додаткові пункти переходу і сухі порти на західному кордоні з Польщею і Румунією.

Також він нагадав, що у бюджеті на 2023 рік передбачено 20 млрд гривень для потенційного страхування суден, які погодяться перевозити українське зерно в разі припинення роботи зернового коридору.
«Тому є як мінімум декілька альтернативних заходів, які активно напрацьовуються, фактично фіналізовані й мають допомогти безперервно робити внесок України в міжнародну продовольчу безпеку, забезпечувати експорт», — зазначив Висоцький.

Нагадаємо, що 20 червня в росії вкотре заявили про плани зупинити роботу зернової угоди після завершення терміну, на який її продовжили останнього разу.
Ще перед цим продовженням рф також погрожувала виходом із угоди й вимагала виконання низки своїх умов. Ішлося, зокрема, про розблокування зарубіжних активів та рахунків російських компаній, пов’язаних із продовольством та добривами, а також поновлення постачання сільгосптехніки, запчастин та сервісного обслуговування. Крім того, рф хотіла відновлення роботи аміакопроводу «Тольятті-Одеса» та перепідключення «россільгоспбанку» до системи SWIFT.
Як пояснював посол України в Туреччині Василь Боднар, зернова угода не передбачає задоволення жодних потреб росії. Однак країна-агресорка підписувала з ООН меморандум про сприяння у розв’язанні питань щодо аміакопроводу й зняття санкцій.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *