Аграрії чекають на відповідь Президента

У рекордно стислі строки петицію ВАР до Президента України щодо відтермінування збільшення у 100 разів лімітів на продаж с/г земель «в одні руки» підписали більше 25 000 українців. В умовах війни, коли мирні масові зібрання та протести заборонені, електронні петиції залишилися єдиною можливістю прямої комунікації суспільства з керівництвом держави.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) закликала Володимира Зеленського якнайшвидше розглянути їхнє звернення. Аграрії наголосили, що очікують отримати від Президента саме змістовну відповідь – чи вважає він за необхідне в умовах війни збільшувати ліміт на купівлю землі «в одні руки» зі 100 га до 10 000 га. Враховуючи величезне значення цього питання для країни в цілому, аграріям важлива позиція саме Президента, як очільника держави.

ВАР закликала Володимира Зеленського врахувати позицію всіх учасників ринку та внести до Верховної Ради відповідні законодавчі ініціативи: відтермінувати збільшення лімітів на продаж землі з 1 січня 2024 року на час війни та на два роки після її завершення.

За словами голови ВАР Андрія Дикуна, середній агробізнес не проти земельної реформи та присутності на ринку юридичних осіб, але аграрії проти збільшення в умовах війни лімітів на продаж землі «в одні руки» з нинішніх 100 га до 10 000 га.

«Активне голосування за петицію вказує на те, наскільки ця проблема зараз болюча для аграріїв. У середнього та малого бізнесу, який виробляє 60% агропродукції, немає коштів купувати землю. В умовах низьких цін на агропродукцію, логістичних проблем зі збутом, браку фінансових ресурсів та робочої сили через війну, аграрії не мають змоги виступити повноцінними учасниками земельного ринку.

До цього ми зверталися до Мінагрополітики, до Кабміну, Аграрного комітету ВРУ з проханням відтермінувати збільшення лімітів на купівлю землі, але підтримки не почули. Саме тому вимушені зараз звертатися до Президента України», – наголосив Андрій Дикун.

За словами Миколи Пивовара, директора ПП «Андріївка» з Харківської області, більшість агропідприємств сьогодні працюють у збиток, навіть при наявності кредитування.

«Аграрна галузь неспроможна працювати в рамках нововведень у земельному законодавстві, які передбачені з 1 січня 2024 року. Агробізнес працював у непоганих умовах, коли розробляли земельну реформу, але війна внесла корективи. Під час воєнного стану не може бути такого ринку, щоб продавати по 10 тис. гектарів. Окрім того, що аграрії фінансово допомагають ЗСУ, агросектор є дуже закредитованим. Ми вдячні Уряду за пільгове державне кредитування, але ще рік праці у збиток, і галузь збанкрутує», – сказав він.

Агросектор очікує на публічну відповідь Президента та сподівається, що очільник держави підтримає галузь, яка працює заради продовольчої безпеки та перемоги.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *