Главная / АГРОНОВИНИ / Аграрії через негоду втратили 118 млрд грн і не «виживуть» без реальної допомоги держави, — Геннадій Новіков

Аграрії через негоду втратили 118 млрд грн і не «виживуть» без реальної допомоги держави, — Геннадій Новіков

Геннадій Новіков

Через засухи і заморозки втрати сільгоспвиробників, за розрахунками експертів, можуть сягнути 118 млрд грн в порівнянні з минулим роком, заявив голова Громадської спілки «Аграрний союз України» Геннадій Новіков.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу ГС «АСУ».

«Сільське господарство перебуває у критичному стані. Банківська система не кредитує аграріїв. Подібна ситуація була й у 2003 році. Однак тоді держава прийшла на допомогу взявши на себе компенсацію відсотків за кредитами на наступний після неврожаю рік. Цього року навіть критично постраждалі регіони (Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька області), не зважаючи на обіцянки держави, не отримали жодної копійки допомоги! Ми неодноразово зверталися до органів влади, розроблено низку законопроектів, однак держава не поспішає допомагати сільгоспвиробникам. А, зважаючи на критичну ситуацію, державна підтримка потрібна не зараз, а на позавчора», — наголосив очільник АСУ.

За його словами, через несприятливі погодні умови сильно постраждали посіви кукурудзи. Врожайність цього року на 40% менша, ніж минулого. Не кращі справи й по соняшнику, врожайність якого в частині регіонів становить усього 300-400 кг/га. Це в 4-5 разів нижче за минулорічні показники.

Керівник ГС «АСУ» переконаний: щоб відновити виробництво у низці регіонів треба змінити систему кредитування аграрного сектору, створити умови для того, щоб реально запрацював проект підтримки «5-7-9», надати сільгоспвиробникам компенсацію за відсотковими ставками, особливо постраждалим господарствам.

Він підкреслив, що АСУ та всі свідомі сільгоспвиробники вимагають оптимізації сплати ПДВ при настанні форсмажорних обставин, які найбільше постраждали від несприятливих погодних умов.

«Уже сьогодні треба вводити систему страхування з державною підтримкою. Відбудувати за новими принципами систему кредитування аграрного сектору, адже наявні інструменти не працюють», — заявив голова АСУ.

Виділити із фонду Кабміну кошти, які були обіцяні урядом постраждалим, на рівні 5 тисяч гривень за гектар, хоча реальні втрати деяких господарств 10-15 тисяч гривень на гектар. Виплата обіцяних 5 тисяч гривень хоч якось допоможе протриматися на плаву найбільш постраждалим господарствам.

Якщо цього не буде зроблено, фінансові проблеми таких підприємств можуть призвести до справжньої катастрофи на фоні прийдешнього відкриття ринку землі. У господарств немає коштів на власне утримання, не говорячи про купівлю землі.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

В Україні прогнозують дефіцит питної води

Інститут водних проблем і меліорації прогнозує, що вже до 2050 року Україні доведеться імпортувати питну ...

David Montgomery Womens Jersey