Аграрії можуть додати докази злочинів рф на Інтерактивну мапу руйнувань агросектору

2 листопада Всеукраїнська Аграрна Рада презентувала Інтерактивну мапу руйнувань агросектору України, яка розроблена за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

Захід відбувся в Херсонській обласній військовій адміністрації за участю представників влади, громадських організацій, юристів, аграріїв.

Портал створений, щоб показати втрати українського агросектору внаслідок російської військової агресії та допомогти агровиробникам зафіксувати воєнні злочини з метою подальшого відшкодування збитків.

Інтерактивна мапа стане достовірним джерелом даних для світової спільноти, потенційних інвесторів та органів державної влади України.

«Ми стикаємся з війною, з низькими цінами на зерно, з важкими погодними умовами. Викликів побільшало в рази. Один з них – об’єм прямих і непрямих руйнувань, які спричинила російська агресія. Дуже важливо, що такі організації як USAID АГРО та ВАР запроваджують і презентують Інтерактивну мапу руйнувань. Це один з тих кроків, який дозволить фіксувати збитки агросектору і в подальшому формувати вимоги до їх відшкодування», — зазначив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський.

За оцінками експертів, прямі втрати аграрного сектору України внаслідок війни складають більше $6 млрд, а загальні втрати — більше $30 млрд.

Технічним розробником мапи став проект «Вкурсі Агро». Мапа є двомовною: інформація подана українською та англійською. Портал містить широкі можливості для пошуку та скачування даних, фотоматеріали руйнувань — по кожному господарству, відображає інформацію про пошкоджені земельні ділянки, об’єкти меліорації, посіви тощо. Також розроблений простий алгоритм для додавання нових об’єктів, є можливість скористатися зворотнім зв’язком.

Долучитися до збору доказової бази про воєнні злочини агропідприємства можуть на ресурсі agrirecovery.com.ua.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *