Аграрії не поспішають продавати ріпак

Ринок ріпаку знаходиться в очікуванні подальшого зростання цін, яке підтримують низькі темпи збиральної кампанії в Україні, а також новини про низький врожай каноли у Канаді. Українські аграрії стримані у реалізації через поточні низькі закупівельні ціни.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Наразі експорт ріпака відбувається з відставанням. На липень законтрактовано 500 тис. тонн українського ріпака, на серпень – 700 тис тонн. Фактично, станом на кінець червня Україна поставила лише 100 тис. тонн ріпака. В країні зібрано лише 300 тис. тонн ріпака, але головною причиною низьких темпів експорту є ціновий вплив.

Сьогодні на ріпаку не заробляють так, як це було минулого року, аграрії стримані у продажах, реалізують невеликі партії. Умовні ціни на не ГМО-ріпак  становлять в середньому 370-375 євро/т. Але ціни зростають щодня, тому аграрії не поспішають із реалізацією. Через це сформувався жорсткий дефіцит пропозиції ріпака на ринку, у трейдерів «горять» контракти. Тим не менш, у липні ми можливо побачимо «цінове дно» під тиском збору врожаю, але надалі ціни зростатимуть», – вважають в аналітичному департаменті кооперативу «ПУСК».

На думку аналітиків, ціни підтримають новини з Канади, де через погоду очікують суттєве зниження врожаю.

«Канада є ключовим виробником та переробником ріпака у світі. Якщо там відбудеться зниження виробництва, ціни значно зростуть», – пояснюють аналітики «ПУСК».

У ріпаку гарні перспективи на найближчі місяці. Вже на початку серпня можна очікувати позначку у 400 євро/т на умовах CPT, річкові порти. Німеччина контрактує ріпак на вересень за ціною у діапазоні 430-440 євро/т.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *