Всеукраїнська Аграрна Рада виступила проти оголошеної Укрзалізницею заборони з 1 березня перевезення зерна насипом у нерегламентованому технічними нормами рухомому складі (в першу чергу мова йде про напіввагони) та закликає УЗ утриматись від цього кроку до кінця воєнного стану, або взагалі прибрати цю норму.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.
Задля покращення логістики на залізниці після 24 лютого 2022 року Уряд дозволив використання напіввагонів для перевезення зернових. До цього діяв наказ Міністерства інфраструктури України, який передбачав, що перевезення зернових чи продуктів, які потребують захисту від атмосферних опадів, здійснюється у критих або спеціалізованих вагонах (хопер-зерновозах).
Дотримання технології перевезення й стало основним аргументом УЗ для повернення заборони, про це член правління УЗ В’ячеслав Єрьомін заявив 8 лютого 2023 року під час Координаційної ради з питань логістики в сільському господарстві при Міністерстві аграрної політики та продовольства Україн.
«Перевезення зерна у напіввагонах заборонено. Ця норма була призупинення, коли на початку повномасштабного вторгнення з’явився дефіцит зерновозів. Сьогодні цього дефіциту немає. Щодо продовження використання напіввагонів, які належать до власності УЗ, то це потрібно для того, щоб задовольнити тих замовників, які не можуть з технічних причин перевозити чи вивантажувати зерно», — розповів член правління УЗ В’ячеслав Єрьомін.
У ВАР закликали залишити діючи норми перевезення напіввагонами до кінця війни, а також переглянути технічний регламент використання напіввагонів, для зменшення зайвого бюрократизму у цій сфері.
«Напіввагони суттєво дешевші ніж вагони зерновози. Зараз ситуація виглядає так, що є спроба штучно збільшити попит на вагони-зерновози. В той час, коли вартість перевезень постійно зростає, а аграрії мали, відверто, збитковий рік, УЗ хоче таким чином підняти ціну перевезення. Наша пропозиція – залишити дозвіл на використання напіввагонів для перевезення зернових мінімум до кінця воєнного стану. Також готові допомогти з юридичної сторони задля скасування цієї норми взагалі», — наголосив заступник голови ВАР Дмитро Кохан.
Джерело: propozitsiya.com