Напередодні весняно-польових робіт у DroneUA проаналізували діяльність аграрного ринку минулого року, аби окреслити ключові напрямки посилення стійкості сільського господарства України в сезоні 2023.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці DroneUA.
Серед найбільш затребуваних інновацій — впровадження безпілотних технологій і точного землеробства загалом. Попри труднощі, в 2022-му році дронами-обприскувачами обробили 1,2 млн га, що на 20% більше попереднього сезону. Невиконання прогнозованої площі було зумовлено затяжними дощами в період десикації.
Відтак, у 2023-му році прогнозується збереження попиту на послуги агродронів і навіть посилення їх позиції, у зв’язку з тотальним подорожчанням усіх ресурсів і вагомими перевагами технології внесення ЗЗР дронами.
Економія коштів. У 2021-2022 рр. агродрони допомогли зекономити близько 12,1 млн л пального, адже потребують його в 20 разів менше, порівняно з наземною технікою. Для внесення пестицидів на 1 га поля потрібно близько 5 л робочого розчину, що забезпечує економію води до 95%.
Підвищення ефективності обприскування. Агродрону потрібно до 30% менше препарату, ніж традиційному обприскувачу, для отримання такого ж біологічного ефекту. А внесення з точністю до 2 см підвищує засвоюваність препарату в рази.
Зі дронами-обприскувачами можна працювати відразу після дощу, а пошкодження рослин під час обробки дорівнює нулю.
Екологічний підхід. У 2021-2022 рр. із застосуванням агродронів карбоновий слід зменшився на 30,8 тис. т, що відповідає основним цілям сталого розвитку.
Економічне відновлення регіонів. Завдяки експлуатації дронів-обприскувачів у 2021 році створили понад 1000 робочих місць у регіонах для молодих спеціалістів.
Ринкова екосистема безпілотних технологій, яку вдалося сформувати з партнерами та агровиробниками вже кілька років поспіль стає взірцем на світових просторах. А лідерські позиції вдається тримати навіть у такий складний час — ринок дронів-обприскувачів України став №1 у Європі в 2022 році.
Джерело: propozitsiya.com