Аграрії відмовляються сіяти озимину

Велика кількість опадів цієї осені завдала значних збитків в аграрному секторі. Через дощі не весь урожай зібрано. Через підвищену вологу не зібрані з полів культури почали псуватись. Фермери не мали змоги ані зібрати весь цьогорічний врожай, ані вчасно провести сівбу озимих. Через це у багатьох виникло занепокоєння, чи буде Україна з хлібом у наступному році.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на today.ua.

Протягом цілого місяця дощі не давали зібрати урожай соняшнику. Через це частина вирощеної культури просто зіпсувалась прямо на полі. Аналогічна ситуація спіткала і сою.

«Такої дощової осені, як у цьому році, за мої 33 роки господарювання, ніколи не було. Взагалі на цьому місці вже мала зійти пшениця», — бідкається фермер Олександр Чубук.

Чоловік підрахував збитки від негоди і стверджує що 20-25% соняшнику він наразі втратив. Відповідно і дохід господарства буде меншим. Втрати врожаю, непомірні ціни на мінеральні добрива та пальне змушують багатьох аграріїв взагалі відмовитись від проведення посівної озимих.

«Якщо сьогодні продати тонну пшениці цьогорічного урожаю, що ми зібрали, то за ці кошти виростити нову тонну неможливо. Це при цінах на дизпаливо, особливо на мінеральні добрива, на засоби захисту — все по курсу долара», — коментує ситуацію фермер.

На початку жовтня була засіяна тільки четверта частина від усіх запланованих площ. Відповідно попереднім рокам цей показник зменшився у 2-3 рази.

«Дійсно, буде посіяно менше. Ми очікуємо в цілому, якщо порівнювати абсолютні площі з минулим роком, то десь зернових буде посіяно на 20-25 відсотків менше», — визнає заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Звісно, на показники впливає і тимчасова окупація територій України. Водночас, останні пару тижнів були сонячними, що дало змогу дещо покращити ситуацію. Аграріям довелось увесь цей час працювати, не покладаючи рук. За останні тижні таки вдалось засіяти 76 відсотків озимих.

Однак попереду ще зима. І надалі багато залежатиме від погодних умов. Кількість опадів і температура у зимовий період також значно вплинуть на результат проведених посівних робіт. Проте експерти запевняють що українці без хліба не залишаться.

«Ми з вами споживаємо в країні близько 3 з половиною мільйонів тонн пшениці на рік на хліб. Для цього достатньо всього одного мільйона гектарів засіяти. Тому продовольчій безпеці країни нічого не загрожує», — наголошує президент української зернової асоціації Микола Горбачов.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *