Аграрії закликали парламент прийняти закон про аграрні розписки

Хоча сільське господарство продовжує бути рушієм економіки України, однак одним із стримуючих факторів для повної реалізації аграрного потенціалу є відсутність фінансових ресурсів, зокрема, доступних кредитів. Одним із інструментів залучення коштів є аграрні розписки. Однак парламент не поспішає приймати відповідний закон.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Тому асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулася до профільних комітетів Верховної Ради України з проханням підтримати в другому читанні законопроєкт №9266 «Про електронні аграрні розписки», котрий 13.07.2023 року вже було прийнято у першому читанні.

Електронні аграрні розписки дозволять спростити доступ до фінансових та товарних ресурсів сільськогосподарських товаровиробників, використовуючи переваги ринків капіталу, депозитарної системи України, забезпечити залучення коштів у сільське господарство з іноземних ринків.

«Аграрна розписка є відносно новим, проте дієвим фінансовим інструментом, пристосованим до потреб сільськогосподарських виробників для залучення сезонного фінансування у господарство. Механізм укладення аграрних розписок працює в Україні з 2015 року й в результаті набутого досвіду застосування аграрних розписок виникла потреба в законодавчому вдосконаленні інструменту для розширення його потенціалу, що саме і передбачено законопроєктом №9266», – наголошується у зверненні.

Модернізація аграрних розписок є особливо актуальною з огляду на очікуване зростання попиту з боку виробників на зовнішнє фінансування через збитки завдані війною, яку розв’язала рф проти України.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *